Limanowski szpital leczy teraz 67 osób chorych na COVID-19. Lecznica ma przygotowane 103 łóżka dla takich pacjentów. Niestety wszystkie respiratory są zajęte. Jest ich 10 – informuje starosta limanowski Mieczysław Uryga.
– Miejsca jeszcze są, ale sytuacja jest rozwojowa. Apeluję do wszystkich o zachowanie zaleceń Ministerstwa Zdrowia i sanepidu, tak by chronić siebie, chronić innych.
Starosta limanowski zapewnił, że jest w stałym kontakcie z dyrektorem szpitala w Limanowej. Placówka jest gotowa do dalszego przyjmowania i leczenia pacjentów z Covid-19.

![W Adwencie na nowo poznaj historię Świętej Rodziny i Ziemi Świętej. Wykład w UNSJPII przygotowaniem do Bożego Narodzenia [ZDJĘCIA] 2 uniwersytet grudzien](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/uniwersytet_grudzien-350x250.jpg)







![W Adwencie na nowo poznaj historię Świętej Rodziny i Ziemi Świętej. Wykład w UNSJPII przygotowaniem do Bożego Narodzenia [ZDJĘCIA] 10 uniwersytet grudzien](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/uniwersytet_grudzien-120x86.jpg)
![Są szóste w Polsce. Duże osiągnięcie piłkarek z Tęgoborzy [ROZMOWA] 11 pilkarki tegoborze studio2](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/pilkarki_tegoborze_studio2-120x86.jpg)



