Policjanci z Nowego Sącza zlikwidowali nielegalną bimbrownię. Znajdowała się ona w jednym z domów na terenie miasta. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Zorganizowaną otrzymali informację, że właściciel posesji może mieć coś wspólnego z nielegalnym procederem.
– Postanowili to sprawdzić – mówi Justyna Basiaga, rzecznik sądeckiej policji. – Złożyli 36-latkowi wizytę. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych natrafili na aparaturę do wytwarzania alkoholu, niezbędne akcesoria oraz duże plastikowe zbiorniki wypełnione zacierem – wylicza.
Teraz niezarejestrowanym producentem alkoholu etylowego zajmie się sąd. Grozi mu grzywna, ograniczenie wolności, albo roczny pobyt w więzieniu.







![Nowy wiadukt nad Węgierską gotowy. Jedni się cieszą, inni obawiają dużej liczby pociągów i ciężarówek [ZDJĘCIA, WIDEO] 8 wegierska 4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wegierska-4-350x250.jpg)


![Zderzenie pociągu z samochodem ciężarowym w Miliku [ZDJĘCIA] 11 fot. słuchacz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/zderzenie-pociagu-Milik-120x86.jpg)



