520 tysięcy złotych otrzyma Szpital Powiatowy w Limanowej na zakup nowej karetki. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Zdrowia. Został już ogłoszony przetarg.
Ambulans ma być fabrycznie nowy, wyposażony między innymi w defibrylator, respirator przenośny i inną niezbędną aparaturę.
Limanowski szpital w marcu wnioskował do Ministerstwa Zdrowia o dofinansowanie zakupu. W kwietniu podpisana została umowa, która zakłada przekazanie 520 000 złotych.
Szpital w Limanowej ma teraz 26 samochodów, a 3 z nich od 2020 roku.




![Pokłon Trzech Króli już w przygotowaniu. Kacper, Melchior i Baltazar będą szli do Jezusa z trzech różnych stron [ZDJĘCIA] 5 poklon trzech kroli](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/poklon_trzech_kroli-350x250.jpg)





![Tegoroczne Kolędowanie Małemu Bacy tradycyjnie zakończą na prawie 1000 m n.p.m. [ZDJĘCIA] 11 fot. www.parafia.piwniczna.com](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Koledowanie-Malemu-Bacy1-120x86.jpg)



