Każdy oddany sprzęt to szklanka czystej wody dla biednych w Afryce – tak organizatorzy akcji zachęcają do pomocy misjom. W parafiach diecezji tarnowskiej trwa zbiórka sprzętu.
To akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce dobrych i zepsutych przedmiotów codziennego użytku. W tym przypadku chodzi o telefony komórkowe – klawiszowe, smartfony, tablety i laptopy.
– W akcję włączyły się parafie i szkoły, co nas bardzo cieszy. Organizują ją księża sercanie. Nasz Wydział Misyjny włącza się, promujemy akcję. Nasi misjonarze w Czadzie byli tymi, którzy dzięki wsparciu księży sercanów i tej akcji mogli wybudować takie studnie. W Czadzie są tereny pustynne, często trzeba głęboko wkopać się w ziemię, żeby znaleźć wodę
– mówi wicedyrektor Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie ks. Maksymilian Lelito.
Akcja prowadzona będzie do końca października.
Diecezja tarnowska dzięki jej misjonarzom w Afryce wybudowała już 192 studnie głębinowe sfinansowane przez m.in. kolędników misyjnych, księży sercanów, a także Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej z funduszu uzyskanego ze sprzedaży makulatury i plastikowych nakrętek.




![Wiara w Chrystusa trwa tu od kilkudziesięciu pokoleń. Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jazowsku świętowała jubileusz 800-lecie istnienia [ZDJĘCIA] 6 parafia Jazowsko](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/parafia-Jazowsko-350x250.jpg)

!["To punkt wskazujący właściwą drogę i relację do Chrystusa". Konsekracja nowego ołtarza w kościele św. Andrzeja Apostoła w Polnej [ZDJĘCIA] 9 konsekracja 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/konsekracja-1-350x250.jpg)
![Polka wygrała XII Międzynarodowy Konkurs Wolany im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju [ZDJĘCIA] 10 kiepura konkurs](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/kiepura_konkurs-120x86.jpg)
![Zima w natarciu! Tysiące domów bez prądu. Jest apel służb [AKTUALIZACJA] 11 1 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/1-1-120x86.jpg)



