Budynek Urzędu Miasta i Gminy zostanie zmodernizowany tak, żeby stał się bardziej ekologiczny i przy tym mniej kosztowny w utrzymaniu. Prace dotyczyć będą przede wszystkim starszej części budynku. Będzie to m.in. ocieplenie ścian i stropu, modernizacja poddasza, wymiana okien i drzwi, ale też wymiana pieca na pompy ciepła i instalacja fotowoltaiki.
To nie jedyne zmiany w urzędzie, bo w ostatnich miesiącach powstała tu też winda.
– Winda jest przede wszystkim dla niepełnosprawnych. To jest wymóg bieżących czasów i inspekcja budowlana zwracała nam na to uwagę, że w takim budynku winda jest konieczną infrastrukturą. Udało nam się pozyskać środki z PFRON na tę inwestycję
– mówi burmistrz, Grzegorz Niezgoda.
W przypadku termomodernizacji samorząd dostał pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego. To ponad 480 tysięcy złotych.
Te prace powinny być zakończone z końcem roku.






![Stodoła będzie miejscem doraźnego schronienia w Korzennej prawie gotowe [WIDEO] 7 Skowron schron](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Skowron_schron-350x250.jpg)





![Ul. Lwowska częściowo zamknięta. Utrudnienia w centrum miasta [ZDJĘCIA, WIDEO] 13 ul lwowska005](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/ul_lwowska005-120x86.jpg)

