Dzięki zaadoptowaniu pomieszczeń na piętrze budynku przy ul. Rzeszowskiej seniorzy będą mieli zdecydowanie lepsze warunki. Przygotowano pokoje m.in. do brydża, zajęć manualnych, rehabilitacji, ale także kuchnie i siłownie.
– Co ważne obiekt został wyposażony także w windę – mówi Małgorzata Kędzior dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Tego nam tutaj brakowało. Teraz osoby na wózkach inwalidzkich czy o kulach będą mogły bez problemu tutaj przyjechać na górę. Z tego bardzo się cieszymy.
– Przygotowano 40 miejsc dla osób po 65. roku życia – informuje Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy. – Myślę, że nowe pomieszczenia dla seniorów jak sala duża, kuchnia, sala do masażu, ćwiczeń sprawi, że będzie chciało ich tutaj coraz więcej przychodzić. Jeśli tylko zostaną obostrzenia zniesione, przyjdą i będą realizować swoje pasje.
Inwestycja realizowana była dzięki dotacji z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Miasto otrzymało 300 tys. złotych. Taka sama kwota popłynęła także z miejskiej kasy.







![Urzędnicy szkolą się na wypadek wojny albo innego kryzysu [WIDEO] 8 tadeusz krolczyk](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/tadeusz_krolczyk-350x250.jpg)


![Coraz więcej zachorowań na raka piersi. Profilaktyka zwiększa szanse na wyleczenie [WIDEO] 11 beata frohlich](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/beata_frohlich-120x86.jpg)

![Szpital w Nowym Sączu w remoncie [ZDJĘCIA] 13 szpital ns remont](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/szpital_ns_remont-120x86.jpg)

