Koncepcja ochrony przeciwpowodziowej potoku Łubinka zostanie opracowana w tym roku. Tak obiecują przedstawiciele spółki Wody Polskie, którzy przygotowali specjalny program dla sądeckich rzek.
Tegoroczna koncepcja ma być pierwszym etapem poprawy bezpieczeństwa nowosądeczan mieszkających nad Łubinką.
Jak zapowiada w imieniu Wód Polskich Radosław Radoń, zastępca dyrektora ds. ochrony przed powodzią i suszą, jeśli koncepcja zostanie planowo przeprowadzona, pierwsze prace ruszą nad Łubinką już w przyszłym roku.
– Koszt tego działania w tym roku szacujemy na około 350 tys. złotych. Opracowanie koncepcji pozwoli nam określić koszt całego zadania, żebyśmy już w przyszłym roku mogli ruszyć z pracami projektowymi, a następnie z wykonawstwem – dodaje.
Radosław Radoń przewiduje, że całość prac potrwa minimum 3 lata, a za około 5 lat, brzegi Łubinki w Nowym Sączu, będą już całkowicie zabezpieczone przed powodzią.


![W Chomranicach już nikt nie ma wątpliwości, że trzeba nosić odblaski [ZDJĘCIA] 3 szkola chomranice](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/szkola_chomranice-350x250.jpg)











