U nastoletniego harcerza z Sądecczyzny na początku lutego zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową z bardzo dużą leukocytozą.
Chemioterapia zaczęła się już następnego dnia, a 18-latek ma przed sobą długie leczenie, a potem przeszczep. Rodzina i przyjaciele zorganizowali zbiórkę, która miała pomóc Tomkowi. W 41 godzin udało się zebrać 100 tysięcy złotych.
Warto dodać, że Tomek jest uczniem 3 klasy liceum wojskowego w Tymbarku, po którego ukończeniu chciał wstąpić do wojska. Jest starszym bratem dla czwórki rodzeństwa, harcerzem na czynnej służbie – od 8 lat pomaga innym, a teraz sam potrzebował pomocy. W tym roku Tomek miał pisać maturę, na razie jednak musi skupić się na leczeniu.



![Brama Miasta ma być nową wizytówką Nowego Sącza. Co na to mieszkańcy? [ZDJĘCIA] 4 wizualizacja](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/1-350x250.jpg)

![Przetarg na basen, modernizacje dróg i budowa oczyszczalni. Gmina Grybów chce w nowym roku wydać na inwestycje ponad 46 mln złotych [WIDEO] 6 Migacz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Migacz-350x250.jpg)








