Ciągnik rolniczy zapalił się podczas pracy polowych w Łużnej, w powiecie gorlickim. Do zdarzenia doszło we wtorek (9.07) po południu. Gdy właściciel wyjechał na pole, zauważył, że spod maski zaczyna unosić się dym, a później także płomienie ognia. Sam wezwał strażaków na pomoc.
– Strażacy po przyjeździe na miejsce zdarzenia podali jeden prąd wody w natarciu. Ugasili ten ciągnik. Został on sprawdzony również kamerą termowizyjną. Po ugaszeniu, ciągnik został przekazany właścicielowi. Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej w ciągniku. W działaniach brały udział dwa zastępy straży pożarnej i jedynastu strażaków
– mówi rzecznik prasowy gorlickich strażaków, bryg. mgr inż. Dariusz Surmacz.
W pożarze nikt nie ucierpiał.







![Ks. Tomasz Rąpała: Chrystus przychodzi, aby wejść w naszą codzienność [WIDEO] 8 ks.Rapala](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/ks.Rapala-350x250.jpg)




![W Gminie Łużna wzrosną opłaty za śmieci. Co z wysokością podatków? [WIDEO] 13 Mariusz Tarsa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Mariusz_Tarsa-120x86.jpg)

