– W Malopolsce wybrano dwa sanktuaria – Kalwaria Zebrzydowska, sanktuarium o metryce wielowiekowej oraz Sanktuarium Matki Boskiej Ludzmierskiej w Ludzmierzu kolo Nowego Targu. Spotkal mnie ten zaszczyt, aby akurat ten artykul o Matce Boskiej Ludzmierskiej opracowac i napisac – mówi historyk. Jak przyznal, dla niego jest to ogromne wyróznienie. – Jestem jedynym czlowiekiem, który nie jest zawodowo zwiazany albo z Instytutem Pamieci Narodowej, albo z wyzsza uczelnia. Zawodowo jestem zwiazany z I LO w Nowym Saczu, czyli ze szkola powszechna, natomiast moje nazwisko pojawilo sie gdzies na gieldzie tych, które mozna by bylo zaprosic do wspólpracy – przyznaje.
Wiecej w tym temacie uslyszycie w dzisiejszej audycji 'Ludzie sa Fajni’. Do uslyszenia po godz. 17.00.




![Pożegnali garnitury. Alumni trzeciego roku mają już sutanny [ZDJĘCIA] 6 IMG 5127](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_5127-350x250.jpg)

![Czy młodzi czytają Pismo święte? ‘Rusz duszę ze Słowem’ [ZDJĘCIA] 8 IMG 1215](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_1215-350x250.jpg)

![Był społecznikiem i filantropem. Tak wygląda jego grób. Mieszkańcy chcą go odnowić [ZDJĘCIA] 10 fot. Gmina Stary Sącz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/nagrobek_stary_sacz-120x86.jpg)
![Ktoś zauważył samochód w stawie. Nietypowa akcja strażaków [ZDJĘCIA] 11 fot. OSP Stary Sącz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/mostki_staw_samochod_osp_stary_sacz-120x86.jpg)


