28-metrowa wieża ma stanąć w najwyższej części miejscowości na tzw. Wiatrówkach. Działka, na której powstaje ta atrakcja tustystyczna, została kupiona przez samorząd już 7 lat temu.
Jak mówi wójt Jerzy Wałęga, do tej pory gmina nie miała pieniędzy aby zrealizować swoje plany.
– Ten dobry czas przyszedł i wbrew temu, że mamy obecnie wojnę i kryzys energetyczny, to jest to taka nutka optymizmy. Skoro były pieniądze rządowe z Polskiego Ładu, można było zaprojektować taką wieże, to teraz będziemy pilnować, aby jak najszybciej ją wykonać.
Gmina podpisała umowę z wykonawcą dopiero po piątym przetargu.
Dodajmy, że z wieży widokowej na Wiatrówkach będzie można zobaczyć panoramiczny widok na całą okolicę
Zgodnie z założeniami będzie można z niej korzystać pod koniec tego roku.




![Integracja, tolerancja i uczenie wrażliwości. Europejski Tydzień Autyzmu w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 5 MOK 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/MOK-1-350x250.jpg)

![W Grybowie jest już nowa karetka. W nowym roku ruszy budowa nowej podstacji pogotowia [ZDJĘCIA] 7 gfdf31](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/gfdf31-350x250.jpg)







