To będzie rekordowa kwota w budżecie gminy Chełmiec na inwestycje. W roku 2023 z puli ponad 200 milionów złotych samorząd chce przeznaczyć na inwestycje i remonty łącznie około 46 milionów złotych.
Według wójta gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego, który był gościem programu Słowo za Słowo w RDN Nowy Sącz, pozwoli to na kontynuowanie inwestycji z ubiegłego roku i rozpoczęcie nowych.
– Praktycznie to już jest 1/4 całego budżetu i to jest wskaźnik około 25%. To jest bardzo wysoki wskaźnik, bo inne gminy szczycą się na przykład 15% wskaźnikiem, a u nas ten wskaźnik oscylował kiedyś od 25-35%. Mam nadzieję, że w tym roku osiągniemy ten rekord.
Gmina Chełmiec w nowym roku planuje zainwestować w kolejne remonty dróg oraz dalszą rozbudowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. W 2023 roku zostanie też zakończona rozbudowa Astro-Centrum Chełmiec.





![Ulica Kopernika w Nowym Sączu znów zamknięta. Rusza tu drugi etap remontu [ZDJĘCIA] 6 kopernika zamknieta](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/kopernika_zamknieta-350x250.jpg)


![Na stacji PKP w Nowym Sączu palił się wagon pasażerski [WIDEO] 9 print screen z nagrań udostępnionych przez funpage na FB: Wiadomości znad Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar_dworzec-350x250.jpg)


!["Kościół ma święte prawo mieszać się do polityki". O zasadach nienaruszalnych na Uniwersytecie Nauczania Społecznego Jana Pawła II [ZDJĘCIA] 12 WYKLAD](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/WYKLAD-120x86.jpg)


