Na nowym boisku w Lisiej Górze trenują dzieci i piłkarze. Gminne Centrum Sportu oficjalnie zostanie otwarte 10 września – zapowiedział w programie Słowo za Słowo wójt
gminy Lisia Góra.
Arkadiusz Mikuła podkreślił, że zainteresowanie obiektem jest coraz większe.
– Mamy już podpisane wstępne umowy na najem tego obiektu z klubami z Tarnowa, ale nie tylko. Wczoraj (30.08) wizytował nasz obiekt przedstawiciel jednego z klubów z Podkarpacia, który chce organizować tam obozy zimowe. Zainteresowanie jest bardzo duże. Myślę, że to jest efekt tego, że bardzo szybko obiekt zyskał dobrą renomę. Mam nadzieję, że wszyscy będą mogli z niego korzystać przede wszystkim nasi mieszkańcy a także goście, podmioty zewnętrzne.
W Lisiej Górze powstało pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Jest trybuna, powstała również bieżnia. Obiekt ma służyć dzieciom, młodzieży i dorosłym.
– Sztuczna nawierzchnia posiada certyfikaty FIFA. Piłkarze bardzo chwalą nawierzchnię. To także bieżnia lekkoatletyczna i budynek zaplecza szatniowego. Jest tam sala, w której być może będą zorganizowane zajęcia fitness albo siłownia. To wszystko się organizuje, ponieważ wsłuchujemy się w głosy mieszkańców.
Oficjalne otwarcie Gminnego Centrum Sportu zaplanowano na 10 września.
– Będzie grana piłka nożna. To będzie klucz całego dnia. Zagrają najmłodsze grupy i młodzieżowe. Będzie mecz Oldboys Lisia Góra kontra Oldboys Korona Kielce i główny mecz drużyna samorządowców gminy Lisia Góra kontra drużyna parlamentarzystów.
Koszt budowy Gminnego Centrum Sportu to około 6 milionów złotych. Gmina Lisia Góra połowę tej kwoty otrzymała z Ministerstwa Sportu.



![50-lecie Karczmy u Walusia w Krościenku nad Dunajcem [ARTYKUŁ SPONSOROWANY] 4 karczma u walusia](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/karczma_u_walusia-350x250.jpg)
![Tragedia w Ropie. Nie żyje 80-letnia kobieta, która miała zostać postrzelona [ZDJĘCIA] 5 fot. halogorlice.info](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/postrzelenie_ropa5-350x250.jpg)
![Gorące przywitanie mistrzyń cheerleadingu w Nowym Sączu [WIDEO] 6 cheerleadarki](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/cheerleadarki-350x250.jpg)






![Cała społeczności zaangażowała się w zbiórkę darów dla Fundacji im. Brata Alberta [ZDJĘCIA] 13 piekielko dary](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/piekielko_dary-120x86.jpg)

