Prace dotyczyły wejścia i pomieszczeń na drugim piętrze, gdzie udało się stworzyć warunki do prowadzenia zajęć kulturalnych. Po poluzowaniu obostrzeń będą mogły tu odbywać się też próby zespołów i spotkania mieszkańców.
– To jest budynek, który ma dla mieszkańców Łużnej szczególne znaczenie, on powstawał w czynie społecznym i ludzie zostawili tu cząstkę siebie. Mieszkańcy lubią się tu spotykać, w tej sytuacji jest to niemożliwe, chociaż wiele mogłoby się dziać w zakresie kultury szeroko rozumianej, ale wykorzystaliśmy ten czas na wykonanie remontu – mówi wójt Mariusz Tarsa.
Na elewacji budynku powstał też mural.
– On nawiązuję do 100. rocznicy bitwy warszawskiej. Mural z generałem Tadeuszem Rozwadowski, który łączy te dwie bitwy. Walczył pod Gorlicami, w Łużnej w czasie I wojny światowej, ale też przyczynił się do zwycięstwa w bitwie warszawskiej.
GOK na remont budynku dostał pieniądze z Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
![W Łużnej zakończyły się remont budynku Gminnego Ośrodka Kultury [ZDJĘCIA] 1 4 2 5](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2021/01/4-2-5-750x536.jpg)




![Motomikołaje pokazali moc. Z sądeckiego rynku wyruszyła parada [ZDJĘCIA, WIDEO] 6 motomikolajee](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/motomikolajee-350x250.jpg)


![Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej przeżywają adwentowe przygotowania do świąt [ZDJĘCIA] 9 grodek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/grodek-350x250.jpg)



![Pożar poddasza w Chojniku. Trwa akcja gaśnicza [AKTUALIZACJA] 13 fot. KM. PSP w Tarnowie](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/1763155660523-120x86.jpg)

