Grupa Azoty Unia Tarnów przegrywa po emocjonującym meczu. Dzisiaj kolejne starcie

ga unia

Grupa Azoty Unia Tarnów rozpoczęła bój o europejski puchary. W pierwszym starciu rozgrywanym w Chorwacji z miejscowym RK Nexe zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów przegrali 23:28.

Umownie w roli gospodarza tego meczu wystąpiła Grupa Azoty Unia. Powodem są kłopoty z halą w Mościcach, stąd podjęto decyzję by oba mecze rozegrać w Chorwacji.

Miejscowi szybko objęli prowadzenie i lepiej weszli w mecz. Goście z południa Polski nie bardzo wiedzieli jak sforsować obronę Nexe. Pierwsza bramka dla Unii padła dopiero w 12 minucie po strzale Kiryla Knazewa. Mimo wielu prób tarnowian, piłkarze gospodarzy bardzo dobrze bronili bramki lub piłka odbijała się od poprzeczki. Do przerwy mieliśmy wynik 6:17.

W drugiej połowie mimo wzmożonych ataków piłkarzy z Tarnowa miejscowi mądrze się bronili i nie dali sobie zagrozić. W pewnym etapie przewaga jednak zmalała do tylko trzech bramek. Mimo dużo lepszej drugiej połowy podopieczni Patrika Liljestranda nie zdołali zdobyć punktów i finalnie przegrali 23:28. Najwięcej punktów dla „Jaskółek” zdobył Taras Minotskyi – 7.

Grupa Azoty Unia Tarnów:

Małecki, Liljestrand, Hołda – Minotskyi 7, Wojdan 4, Yoshida 3, Kniazeu 3, Bushkou 2, Tokuda 2, Mrozowicz 1, Kużdeba 1, Matsuura, Dadej, Pinda, Mróz, Kaźmierczak.

RK Nexe:

Car, Radovanovic – Vejin 5, Jelinic 5, Tomic 4, Jagnajac 4, Pribetic 3, Manci Micevic 3, Mileta 1, Graganic 1, Vida 1, Markusic 1, Blazevic, Severec, Moslavac

Już dzisiaj drugi mecz pomiędzy zespołami. Początek spotkania o godzinie 19:00. Będzie możliwość oglądania meczu online na stronie internetowej https://ehftv.com.

Aby uzyskać dostęp do legalnej transmisji wystarczy zarejestrować się na stronie: