To otwiera drogę do innych zmian w gminie m.in. przeniesienia urzędu gminy do budynku po wygaszonym gimnazjum. Placówkę, która teraz nie jest w stanie pomieścić wszystkich uczniów, będzie można już w najbliższym czasie częściowo przebudować i wyremontować.
To poprawi komfort nauki – ocenia wójt Jan Kotarba. Gmina wyda na prace 8,5 miliona złotych, które dostała właśnie z drugiego rozdania Polskiego Ładu.
– To połowa naszego budżetu, więc sami widzimy, że gmina Rytro nie miałaby nigdy możliwości pozyskania i zrealizowania tego bardzo ważnego przedsięwzięcia. Jak wiemy, edukacja zaczyna się w szkole i muszą być odpowiednie warunki do nauki, aby dalszy rozwój tej młodzieży był prawidłowy.
Z rządowych funduszy Rytro dostało też 1,5 miliona złotych na budowę oczyszczalni ścieków. To częściowo pokryje koszt tych prac.

![Czy młodzi czytają Pismo święte? ‘Rusz duszę ze Słowem’ [ZDJĘCIA] 2 IMG 1215](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_1215-350x250.jpg)





![Był społecznikiem i filantropem. Tak wygląda jego grób. Mieszkańcy chcą go odnowić [ZDJĘCIA] 8 fot. Gmina Stary Sącz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/nagrobek_stary_sacz-350x250.jpg)

![Czy młodzi czytają Pismo święte? ‘Rusz duszę ze Słowem’ [ZDJĘCIA] 10 IMG 1215](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_1215-120x86.jpg)




