Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl został zakażony koronawirusem. Informację potwierdził jego rzecznik prasowy województwa.
Jak mówi rzecznik Tomasz Leyko, marszałek Ortyl w ostatnich dniach uskarżał się na lekkie przeziębienie. W związku z tym wykonał test na obecność koronawirusa w organizmie, który dał pozytywny wynik.
Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez biuro prasowe, Władysław Ortyl dość łagodnie przechodzi chorobę. Czuje się dobrze, przebywa na izolacji domowej i pracuje zdalnie.
Władysław Ortyl już wcześniej przyjął trzecią dawkę szczepionki przeciw Covid-19.
Jak przedstawia Tomasz Leyko, marszałek jeszcze mocniej pragnie zaapelować do wszystkich mieszkańców Podkarpacia i nie tylko, by udali się na szczepienia, gdyż dzięki temu możemy uniknąć zakażenia lub przejść je w sposób łagodny.
To już drugi raz, kiedy marszałek zachorował na Covid-19. Pierwszy raz miał miejsce w październiku 2020 roku.










![W tej szkole nauczycielami są święci i błogosławieni [ZDJĘCIA] 11 szkola swietosci kruzlowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/szkola_swietosci_kruzlowa-120x86.jpg)

![Zderzenie pociągu z samochodem ciężarowym w Miliku [ZDJĘCIA] 13 fot. słuchacz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/zderzenie-pociagu-Milik-120x86.jpg)

