Już od 90 lat Szkoła Podstawowa nr 2 kształci mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej, a od 50 lat nosi imię Mikołaja Kopernika.
Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski na antenie RDN Małopolska podkreślał, że szkoła od lat cieszy się renomą.
– Nasza szkoła 'dwójka’ mieści się na terenie Osiedla Westerplatte. Tam jest dużo mieszkańców i zawsze ta szkoła miała duże uznanie. Zarówno w jednym, jak i w drugim budynku, bo mimo, że na jednym osiedlu, to mieści się w dwóch budynkach. Kiedyś było gimnazjum i szkoła podstawowa, dzisiaj w tych dwóch obiektach jest szkoła podstawowa. Cały czas jest obłożenie bardzo duże.
Uroczyste obchody jubileuszy szkoły rozpoczną się 21 maja Mszą św. o godz. 10. Potem nastąpi otwarcie Izby Pamiątek Historycznych im. Mieczysława Siudzińskiego i oficjalne otwarcie oddziałów przedszkolnych. Całość zwieńczy o godz. 12 akademia i poczęstunek.

![Pożar garażu w Łękawicy. Jedna osoba poparzona [AKTUALIZACJA] 2 fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kolaz-pozar-350x250.jpg)







![Pożar garażu w Łękawicy. Jedna osoba poparzona [AKTUALIZACJA] 10 fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kolaz-pozar-120x86.jpg)




