Strefa płatnego parkowania rośnie, kary też. Tarnowianie niezadowoleni z decyzji radnych.
Strefa płatnego parkowania w Tarnowie zostanie poszerzona o kolejne ulice i wzrosną kary za brak opłaty za postój. Takie zmiany przegłosowali miejscy radni na czwartkowej sesji.
Płatna strefa ma objąć ulice: Wodną, Towarową, Nadbrzeżną Górną, Nowy Świat oraz Piłsudskiego.
Poszerzenie Strefy wejdzie w życie z początkiem czerwca przyszłego roku, a już od stycznia mają obowiązywać nowe stawki kar dla kierowców, którzy nie pobiorą biletu z parkomatu lub nie zarejestrują parkowania poprzez wpisanie numerów rejestracyjnych. Opłata dodatkowa ma wynosić 150 zł w przypadku uiszczenia jej do dwóch tygodni od dnia wystawienia wezwania do zapłaty. Powyżej 14 dni zwłoki, zapominalscy kierowcy zapłacą 350 zł.
Zapytani przez nas mieszkańcy miasta krytykują decyzję radnych.
– Jako kierowca, uważam, że to niepotrzebne. Państwo już ma tyle pieniędzy, że nie powinno się tego wprowadzać – mówi jeden z kierowców, spotkanych na ul. Targowej.
– Ja jestem zwolennikiem tego, żeby w ogóle nie było płatnych parkingów – dodaje inny z kierowców.
– To nie najlepiej wpłynie na kierowców. Uważam, że to bezsensowny pomysł – zaznacza tarnowianka.
– Niektórych ludzi nie stać, żeby zapłacić za parking, a co dopiero za duże mandaty – podkreśla kierowca.
– Dużo osób nie ma pieniędzy, żeby zapłacić te mandaty, których stawki i tak już są wysokie – komentuje mieszkanka.
Jak tłumaczył podczas sesji zastępca prezydenta Tarnowa Maciej Włodek, chodzi o wymuszenie rotacji samochodów na miejscach parkingowych w centrum miasta.
Zmiany w parkowaniu. Poszerzenie Strefy i wzrost kar za brak opłaty za postój

![Ks. Krzysztof Czech: Cisza adwentu jest nam potrzebna do właściwego spotkania z Panem Bogiem [WIDEO] 2 Ks.Krzysztof Czech](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ks.Krzysztof_Czech-350x250.jpg)












