czwartek, 25 czerwca 2026
TARNÓW +48 14 627 50 50  NOWY SĄCZ +48 18 449 06 00 

103,6 FM | 101,2 FM | 88,3 FM | 105,1 FM

  • STRONA GŁÓWNA
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • GALERIE
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
    • PATRONATY
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
    • KONTAKT
  • WSPARCIE
Brak
View All Result
POSŁUCHAJ
RDN
  • STRONA GŁÓWNA
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • GALERIE
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
    • PATRONATY
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
    • KONTAKT
  • WSPARCIE
SŁUCHAJ
RDN

Skandal w Nowym Sączu. Wiceprezes Sandecji Miłosz Jańczyk został pobity!

Krzysztof Niedzielanautor / źródło: Krzysztof Niedzielan
2025/01/25 - 14:02
- SPORT, AKTUALNOŚCI
A A
fot. sandecja.pl/własne

fot. sandecja.pl/własne

Udostępnij na FacebookUdostępnij na TwitterEmail

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, wiceprezes Sandecji Nowy Sącz Miłosz Jańczyk został pobity w trakcie sparingowego meczu z Resovią w sobotę (25.01) po południu. O tym, że tego typu sytuacja miała miejsce, informują też władze Nowego Sącza, a okoliczności bada policja.

Nieoficjalne doniesienia mówią o tym, że grupa kilku lub kilkunastu osób miała wejść do budynku, znajdującego się przy boisku w kompleksie sportowym na osiedlu Zawada. Tam Miłosz Jańczyk miał zostać uderzony, a nasze źródła mówią też o tym, że wbito mu widelec w rękę. Następnie napastnicy wyszli z budynku i opuścili okolice boiska, gdzie toczył się mecz sparingowy Sandecji.

Biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przekazało nam informacje na ten temat.

https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/01/policjant_pobicie_milosz.mp3 https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/01/knapik_milosz_setka.mp3

– Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu została powiadomiona około 12.50 w sobotę (25.01), że podczas meczu Sandecji z Resovią, na teren obiektu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu przy ul. Siedleckiego, do budynku sąsiadującego ze stadionem, wtargnęła grupa osób, zakłócając ład porządek publiczny.

Podczas zdarzenia poszkodowany został wiceprezes klubu Sandecja i potrzebował pomocy medycznej. Policjanci prowadzili z nim w komendzie w Nowym Sączu czynności zmierzające do ustalenia przebiegu tego zdarzenia. W związku z tym zdarzeniem sądecka policja wykonuje czynności pod kątem kierowania gróźb karalnych i naruszenia miru domowego (art. 190 kk i 193 kk.). Ustalmy, kto brał udział w zdarzeniu, przesłuchiwani są świadkowie, analizowany jest monitoring. Czynności mają na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności oraz charakteru tego zdarzenia oraz pociągnięcia do odpowiedzialności karnej osób, które naruszyły prawo. To wszystko, co możemy na teraz przekazać

– powiedział nam Rafał Knapik z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Tymczasem do sprawy odniósł się prezydent Nowego Sącza.

– Trudno powstrzymać emocje i ważyć słowa wobec zachowania bandytów, którzy dziś napadli na wiceprezesa MKS Sandecja Miłosza Janczyka. Informuję, że na miejsce zdarzenia zostały wezwane służby porządkowe, a Pan Janczyk znajduje się obecnie pod opieką lekarską. Nigdy nie będzie mojego przyzwolenia na agresję i ataki na ludzi.  Nie ma miejsca w nowosądeckim sporcie na przemoc. Stadion budujemy dla kibiców dla których sport to pozytywne emocje, a nie miejsce do wyładowywania swoich frustracji. Mam nadzieję, że wymiar sprawiedliwości ukarze sprawców tego bandyckiego napadu

– napisał na Facebooku Ludomir Handzel.

Dodajmy, że byliśmy na miejscu i próbowaliśmy porozmawiać z prezesem spółki MKS Sandecja Tomaszem Bałdysem, który powiedział nam, że nic mu na ten temat nie wiadomo. Ponadto skontaktowaliśmy się telefonicznie z Miłoszem Jańczykiem, który nie chciał komentować tej sprawy.

Sprawa odbija się szerokim echem. Oświadczenie w tej sprawie wydał sądecki poseł Patryk Wicher.

– Zwracam się z apelem do organów ścigania o jak najszybsze wyjaśnienie tej sprawy oraz pociągnięcie sprawców do odpowiedzialności. Jednocześnie wzywam władze miasta do podjęcia działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego. Zapewniam, że jako poseł będę monitorował przebieg tej sprawy oraz wspierał działania zmierzające do wyciągnięcia konsekwencji wobec winnych

– napisał na Facebooku.

 

Aktualizacja. Sandecja wydała oświadczenie w sprawie wydarzeń z 25 stycznia:

„Oświadczenie MKS Sandecja S.A. w sprawie wydarzeń, które miały miejsce w trakcie meczu sparingowego rozgrywanego 25 stycznia w Nowym Sączu, podczas którego doszło do naruszenia nietykalności cielesnej Wiceprezesa Klubu.

MKS Sandecja S.A. będzie dążyła do pełnego wyjaśnienia sprawy, którą obecnie zajmują się odpowiednie służby oraz wyciągnięcia stosownych konsekwencji. Jednocześnie Klub potępia wszelkie formy agresji, które nie powinny mieć miejsca w sporcie.

Podkreślamy, że działania tego typu są niedopuszczalne. Priorytetem Klubu na chwilę obecną jest wyjaśnienie sprawy oraz zapewnienie wsparcia naszemu Wiceprezesowi, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Miłosz trzymaj się, masz nasze pełne wsparcie.

MKS Sandecja S.A”.

Sprawę pobicia Miłosza Jańczyka skomentował też prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej:

– Wiceprezes MKS Sandecji Nowy Sącz został pobity przez grupę bandytów, która wtargnęła dziś do siedziby klubu przy okazji rozgrywanego meczu kontrolnego. Takie patologiczne wydarzenia budzą zdecydowany sprzeciw całej piłkarskiej rodziny w naszym kraju. Rozmawiałem z prezesem…

— Cezary Kulesza (@Czarek_Kulesza) January 25, 2025

Sparing w cieniu skandalu. Sandecja przegrała z Resovią [ZDJĘCIA]

Tagi: SandecjaSandecja Nowy SączMiłosz JańczykpobicieoneTomasz BałdysNowy SączLudomir Handzel
Poprzedni

Spłonął drewniany dom w Szczawie. Strażacy gasili go śniegiem!

Następny

Czujność sąsiada i czujka dymu zapobiegły tragedii: Pożar w bloku przy ul. Pułaskiego

ZOBACZ RÓWNIEŻ

AKTUALNOŚCI

Zbliża się Wielki Odpust Tuchowski. Pielgrzymi zobaczą odnowiony obraz

25 czerwca 2026
AKTUALNOŚCI

W Radgoszczy powstanie ścieżka rowerowa

25 czerwca 2026
zdjęcie ilustracyjne, archiwum RDN
AKTUALNOŚCI

Na wakacje wyślij dziecko do… świetlicy. Gmina Grybów uruchamia nowy projekt

25 czerwca 2026
AKTUALNOŚCI

Nowy Sącz będzie odciążony finansowo? Patryk Wicher informuje o złożeniu ustawy

25 czerwca 2026
AKTUALNOŚCI

Leszek Skowron o polsko – słowackim projekcie: Zwiększamy bezpieczeństwo mieszkańców gminy Korzenna [ROZMOWA]

25 czerwca 2026
fot. arch. RDN/kino plenerowe w Ilkowicach
AKTUALNOŚCI

Trzy dni – trzy miejscowości. Kino plenerowe Radia RDN znów w regionie

25 czerwca 2026
AKTUALNOŚCI

700-lecie parafii w Otfinowie także z muzycznym akcentem. W kościele zaśpiewa Eleni

25 czerwca 2026
fot. Sądecka Biblioteka Publiczna
KULTURA

Sandecja, kolej i podróże. Możecie oglądać wystawę z okazji 15-lecia pracy fotografa Adriana Marasia

25 czerwca 2026

NAJNOWSZE

Zbliża się Wielki Odpust Tuchowski. Pielgrzymi zobaczą odnowiony obraz

16:04

W Radgoszczy powstanie ścieżka rowerowa

16:04

Na wakacje wyślij dziecko do… świetlicy. Gmina Grybów uruchamia nowy projekt

16:04

Nowy Sącz będzie odciążony finansowo? Patryk Wicher informuje o złożeniu ustawy

16:04

Leszek Skowron o polsko – słowackim projekcie: Zwiększamy bezpieczeństwo mieszkańców gminy Korzenna [ROZMOWA]

16:04

Trzy dni – trzy miejscowości. Kino plenerowe Radia RDN znów w regionie

16:04

700-lecie parafii w Otfinowie także z muzycznym akcentem. W kościele zaśpiewa Eleni

16:04

Sandecja, kolej i podróże. Możecie oglądać wystawę z okazji 15-lecia pracy fotografa Adriana Marasia

15:03

Mieszkaniec regionu limanowskiego zatrzymany za znęcanie nad byłą narzeczoną. Lista zarzutów jest znacznie dłuższa

15:03

Trzeci ratownik w karetce generuje straty. Zmniejszą się obsady w Sądeckim Pogotowiu Ratunkowym?

15:03

NIE PRZEGAP

Kino plenerowe RDN w Stradomce [ZDJĘCIA]

6 czerwca 2026
fot. Uzdrowisko Wysowa SA

Wysowa-Zdrój: Park Zdrojowy w rewitalizacji. Co już się zmieniło?

20 czerwca 2026
zdjęcie ilustracyjne, źródło: OSP Biegonice

Akcja ratunkowa w powiecie limanowskim. Spłonęła stodoła i poddasze domu

24 czerwca 2026
[logo_showcase id="117200"]

RDN MAŁOPOLSKA

ul. gen. Józefa Bema 14
33 - 100 Tarnów
tel.: +48 14 627 50 50
e-mail: info@rdn.pl

RDN NOWY SĄCZ

pl. Kolegiacki 4
33 - 300 Nowy Sącz
tel.: +48 18 449 06 00
e-mail: sacz@rdn.pl

AKTUALNOŚCI
RELIGIA
SPORT
KULTURA
GALERIE
PATRONATY
WSPARCIE

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. RDN. 2024.

Brak
View All Result
  • Radio RDN
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • GALERIE
  • PATRONATY
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
  • KONTAKT
  • WSPARCIE

© 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. RDN.

Ta strona korzysta z plików cookie. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Polityka prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • Odcienie szarościOdcienie szarości
  • Wysoki kontrastWysoki kontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj