Prognozy synoptyków się sprawdziły. Na drogach w regionie pojawiła się gołoledź. To także ostatni moment na zmianę opon – z letnich na zimowe. Dziś rano wielu kierowców zaskoczyła śliska nawierzchnia.
Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność – mówi Wojciech Mik z Zarządzania Kryzysowego w starostwie powiatowym w Tarnowie.
-Było kilka zdarzeń z udziałem kierowców, to było w Biskupicach Radłowskich, gdzie w rejonie ronda w kierunku Żabna, był wypadek 7 samochodów, w Lubaszowej na drodze gminnej, w Tuchowie na drodze gminnej. Jest ślisko, ta sytuacja na drogach wymaga od kierowców zmiany stylu jazdy. Przestawienia się z trybu letniego na tryb zimowy, bo nawet jeżeli wydaje się, że droga jest tylko mokra, to przy asfalcie może być pokryta lodem, więc apelujemy do kierowców o ostrożność, żeby no nie dokładać sobie i służbom niepotrzebnej pracy.
W najbliższych dniach, nocą temperatury również spadną poniżej zera.

![W Adwencie na nowo poznaj historię Świętej Rodziny i Ziemi Świętej. Wykład w UNSJPII przygotowaniem do Bożego Narodzenia [ZDJĘCIA] 2 uniwersytet grudzien](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/uniwersytet_grudzien-350x250.jpg)







![W Adwencie na nowo poznaj historię Świętej Rodziny i Ziemi Świętej. Wykład w UNSJPII przygotowaniem do Bożego Narodzenia [ZDJĘCIA] 10 uniwersytet grudzien](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/uniwersytet_grudzien-120x86.jpg)

![Ruszyli na pomoc Kubusiowi. Wyjątkowa akcja charytatywna na sądeckim rynku [ZDJĘCIA] 12 fot. Kubuś z rodzicami](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Kubus-z-rodzicami-120x86.jpg)


