Rusza przebudowa Warsztatów Terapii Zajęciowej w Siołkowej w gminie Grybów. W powiększonym budynku powstanie między innymi przedszkole i żłobek, ale też część dla mieszkańców.
Wszystko ma być gotowe za 17 miesięcy i jak zapewniają władze samorządowe, zmodernizowane WTZ-y będą mogły powiększyć swoją funkcjonalność.
– To będzie połączenie tych funkcji dla osób niepełnosprawnych, społecznej oraz dla dzieciaków. Mamy obecnie na warsztatach 45 uczestników i tej liczby nie zwiększamy, bo też nie mamy jak. Mamy tam zarówno osoby na wolontariacie, jak i oczekujące, bo naszymi WTZ-ami jest bardzo duże zainteresowanie
– zapewnia wójt gminy Grybów Jacek Migacz. Jak dodaje, że pomimo tych zmian, po przebudowie w budynku nadal będzie ta sama liczba osób niepełnosprawnych.
Koszt prac, które wykonywać będzie jedna z lokalnych firm, ma wynieść niecałe 8 mln złotych. Przebudowa objęta jest dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład.
![Budynek Warsztatów Terapii Zajęciowej w Siołkowej będzie rozbudowany [ZDJĘCIA] 1 fot. Gmina Grybów](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2024/07/wtzWTZ-750x536.jpg)
![44 lata temu komuniści wprowadzili w Polsce stan wojenny. Nowy Sącz pamięta [WIDEO] 2 fot. Instytut Pamięci Narodowej](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/stan-wojenny-350x250.jpg)
![Niebezpieczne zdarzenie na drodze w Orłowie. Samochód zahaczył o dwoje dzieci [AKTUALIZACJA] 3 fot. freepik](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mezczyzna-jedzie-na-rowerze-przez-park-na-sciezce-obok-kolorowej-szyny-widok-z-tylu-dloni-na-kierownicy-z-bliska-350x250.jpg)




![Jest projekt nowego budżetu z inwestycjami. Radni po świętach zdecydują co dalej [WIDEO] 8 benedykt wegrzyn001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2024/10/benedykt_wegrzyn001-350x250.jpg)

![44 lata temu komuniści wprowadzili w Polsce stan wojenny. Nowy Sącz pamięta [WIDEO] 10 fot. Instytut Pamięci Narodowej](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/stan-wojenny-120x86.jpg)




