Jeszcze w tym roku uda się zakończyć rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 w Grybowie. Jak mówił burmistrz Paweł Fyda w programie Słowo za Słowo na antenie RDN Nowy Sącz, jeszcze w grudniu wykonawca powinien oddać budynek.
Na początku nowego roku zaplanowane jest przeprowadzenie wszystkich odbiorów. Włodarz miasta liczy, że w lutym dzieci, nauczyciele i pozostali mieszkańcy osiedla Biała Niżna będą mogli korzystać z nowej przestrzeni.
– Można powiedzieć, że budowa tej szkoły trwa przez około dwóch lat. Były jeszcze zmiany decyzji, m.in. zagospodarowaliśmy poddasze, czego nie mieliśmy w planie i to też wydłużyło troszeczkę nasze prace. Tam też był problem z likwidacją oczyszczalni biologicznej, został wybudowany kolektor tłoczący
– dodał Paweł Fyda.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Grybowie zyska m.in. salę gimnastyczną czy nowe sale lekcyjne. Chociaż rozbudowa była planowana od lat, to prace przyspieszyła reforma oświaty, która przekształciła podstawówki z 6-klasowych w 8-klasowe. Burmistrz zapowiada, że w trakcie uroczystego otwarcia rozbudowanej placówki zaplanowane jest nadanie szkole imienia i przekazanie sztandaru.
Rozmowa z Pawłem Fydą:
![Jeszcze w tym roku uda się zakończyć rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 w Grybowie [WIDEO] 1 pawel fyda001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2023/12/pawel_fyda001-750x536.jpg)
![Sportowcy z Wojnarowej doczekają się nowego stadionu. Ruszyła budowa [ZDJĘCIA] 2 wojnarowa boisko budowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wojnarowa_boisko_budowa-350x250.jpg)


![Chełmiec będzie miastem? Obietnice gminy, ale też wątpliwości mieszkańców [ZDJĘCIA] 5 chelmiec miastem](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/chelmiec_miastem-350x250.jpg)




![Sportowcy z Wojnarowej doczekają się nowego stadionu. Ruszyła budowa [ZDJĘCIA] 10 wojnarowa boisko budowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wojnarowa_boisko_budowa-120x86.jpg)

![Potrącił pieszego i uciekł. Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów [WIDEO] 12 fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/motocyklista-tuz-przed-potraceniem-pieszego-na-przejsciu-dla-pieszych-120x86.png)


