Niedźwiedź pojawił się w okolicach Muszyny. Na młodego osobnika natknęli się rowerzyści na terenie Leśnictwa Szczawnik.
Turyści zdążyli nagrać drapieżnika, a film trafił do mediów społecznościowych Nadleśnictwa Piwniczna. Według leśników osobnik może mieć trzy lub cztery lata, a na Sądecczyźnie jest najprawdopodobniej gościem, przybyłym z gór Słowacji.
W przypadku spotkania z niedźwiedziem podstawowym zachowaniem jest spokój. Trzeba starać się powstrzymać nerwy i bez gwałtownej ucieczki oddalić się w przeciwnym kierunku.
Zobacz film:
![Niedźwiedź pojawił się w okolicach Muszyny [WIDEO] 1 niedzwiedz freeimages](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2021/03/niedzwiedz_freeimages-750x536.jpg)
![Niebezpieczne zdarzenie na drodze w Orłowie. Samochód zahaczył o dwoje dzieci [AKTUALIZACJA] 2 fot. freepik](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mezczyzna-jedzie-na-rowerze-przez-park-na-sciezce-obok-kolorowej-szyny-widok-z-tylu-dloni-na-kierownicy-z-bliska-350x250.jpg)




![Jest projekt nowego budżetu z inwestycjami. Radni po świętach zdecydują co dalej [WIDEO] 7 benedykt wegrzyn001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2024/10/benedykt_wegrzyn001-350x250.jpg)


![Niebezpieczne zdarzenie na drodze w Orłowie. Samochód zahaczył o dwoje dzieci [AKTUALIZACJA] 10 fot. freepik](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mezczyzna-jedzie-na-rowerze-przez-park-na-sciezce-obok-kolorowej-szyny-widok-z-tylu-dloni-na-kierownicy-z-bliska-120x86.jpg)




