Nadleśnictwu Nawojowa nie udało się potwierdzić informacji o tajemniczym zwierzęciu, poruszającym się po terenie gminy Grybów. Zwierzę podobne do pumy miało być widoczne między innymi w Cieniawie i Binczarowej.
Mało precyzyjne opisy miejsc pojawiania się zwierzęcia, a także brak pokrywy śnieżnej, co skutkuje zanikiem śladów – to według Nadleśnictwa Nawojowa uniemożliwia potwierdzenie, bądź zaprzeczenie o obecności egzotycznego kota w lokalnych lasach.
Jak twierdzą leśnicy, wszystkie wskazane przez mieszkańców lokalizację są sprawdzane przez pracowników nadleśnictwa ze szczególną dokładnością i czujnością.
Żadnych nowych informacji na temat zwierzęcia nie posiada też sołtys Cieniawy, w której zwierzę miało być ostatnio widziane. Sprawę cały czas monitoruje sądecka policja i Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu.
Czy w gminie Grybów grasuje puma? Dzikie zwierzę miało być widoczne między innymi w Cieniawie



![Tragedia w powiecie limanowskim. Pożar i śmierć kobiety [ZDJĘCIA] 4 fot. OSP Łososina Górna](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/pozar_krosna_osp_lososina-350x250.jpg)
![Sportowcy z Wojnarowej doczekają się nowego stadionu. Ruszyła budowa [ZDJĘCIA] 5 wojnarowa boisko budowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wojnarowa_boisko_budowa-350x250.jpg)
![Chełmiec będzie miastem? Obietnice gminy, ale też wątpliwości mieszkańców [ZDJĘCIA] 6 chelmiec miastem](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/chelmiec_miastem-350x250.jpg)








