Trafiono na nie w trakcie prac ziemnych. Po potwierdzeniu przez lokalną policję, tego, że są to skorodowane pociski moździerzowe i artyleryjskie, wezwany został patrol saperski z Krakowa. Do ich przyjazdu teren był zabezpieczony przez służby.
Niewybuchy zostały już zabrane na poligon, gdzie zostaną zneutralizowania.
– W środę (22.02) na miejsce przybyła załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Cztery skorodowane pociski, w tym dwa moździerzowe i dwa artyleryjskie zostały zabezpieczone przez krakowskich saperów w specjalistycznym pojeździe pirotechnicznym i przetransportowane na poligon celem neutralizacji
– informuje kom. Justyna Basiaga, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.
Policjanci przypominają, że w przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić służby. Jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją.


![Ks. Tomasz Rąpała: Chrystus przychodzi, aby wejść w naszą codzienność [WIDEO] 3 ks.Rapala](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/ks.Rapala-350x250.jpg)











