Na decyzję środowiskową w sprawie budowy tzw. sądeczanki trzeba będzie poczekać. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że termin został przesunięty na 2023 rok.
Jak czytamy w komunikacie GDDKiA konieczna jest korekta przebiegu trasy w Gnojniku tak, by droga ominęła zakład produkcyjny.
Korekty dotyczą też gminy Łososina Dolna w związku ze zmieniającymi się wymogami Planu Zadań Ochronnych dla obszaru Natura 2000.
Inwestor musi też podać bardziej szczegółowe informacje zawarte w raporcie ochrony środowiska.
W związku z tym decyzja środowiskowa dla nowej drogi Brzesko – Nowy Sącz ma być wydana w 2023 roku.
Procedura uzyskiwania tej decyzji rozpoczęła się 31 grudnia 2021 roku.
GDDKiA przypomina, że osoby, które chcą się zapoznać z aktami sprawy powinny się skontaktować z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Krakowie.



![Pożar garażu w Łękawicy. Jedna osoba poparzona [AKTUALIZACJA] 4 fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kolaz-pozar-350x250.jpg)










