Miało być już w kwietniu, a nadal go nie ma. Wyczekiwane od dawna przez mieszkańców regionu, turystów i kuracjuszy autobusowe połączenie Tarnowa z Wysową nie zostanie jednak uruchomione, jak wcześniej zapowiadano, we wrześniu.
Jak poinformowała Radio RDN Małopolska p.o. rzecznika prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Magdalena Opyd, uruchomienie linii planowane było na wrzesień, pod warunkiem, że lokalne samorządy zobowiązałyby się pokryć 10% kosztów funkcjonowania linii, ponieważ 90% potrzebnej na ten cel kwoty zapewnia Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych.
Ogłoszono także przetarg, który miał wyłonić operatora obsługującego linię. W chwili obecnej umowa z operatorem na świadczenie usług przewozowych na trasie Tarnów – Wysowa-Zdrój nie została jeszcze zawarta.
Według planowanego przebiegu nowa linia autobusowa miałaby kursować na trasie: Wysowa-Zdrój – Hańczowa – Uście Gorlickie – Czarna – Klimkówka – Ropa – Łosie – Szymbark – Ropica – Gorlice – Stróżówka – Mszanka – Moszczenica – Łużna – Biesna – Siedliska – Sędziszowa – Zborowice – Ciężkowice – Bogniowice – Gromnik – Chojnik – Siedliska – Dąbrówka Tuchowska – Tuchów – Zabłędza – Łękawka – Poręba Radlna – Nowodworze – Tarnowiec – Tarnów.
Kiedy zostanie ona uruchomiona i czy w ogóle pasażerowie będą mogli z niej skorzystać? Skąd biorą się dalsze opóźnienia w jej uruchomieniu? Na te pytania nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

![Na stacji PKP w Nowym Sączu palił się wagon pasażerski [WIDEO] 2 print screen z nagrań udostępnionych przez funpage na FB: Wiadomości znad Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar_dworzec-350x250.jpg)

![Stary Sącz: Ponad 40 mln złotych na inwestycje. Jedną z nich będzie drugi Park&Ride [WIDEO] 4 Jacek Lelek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Jacek-Lelek-350x250.jpg)

![Św. Barbara już czuwa nad pracownikami Kopalni Surowców Skalnych w Klęczanach [ZDJĘCIA] 6 fot. Gmina Chełmiec](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/sw.-Barbara-350x250.jpg)



![Na stacji PKP w Nowym Sączu palił się wagon pasażerski [WIDEO] 10 print screen z nagrań udostępnionych przez funpage na FB: Wiadomości znad Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar_dworzec-120x86.jpg)

![Był społecznikiem i filantropem. Tak wygląda jego grób. Mieszkańcy chcą go odnowić [ZDJĘCIA] 12 fot. Gmina Stary Sącz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/nagrobek_stary_sacz-120x86.jpg)


