Po intensywnych opadach deszczu wylała Biała Tarnowska. Nieprzejezdna jest droga powiatowa między Tuchowem a Pleśną, w miejscowości Łowczów.
Na Białej wciąż przekroczony jest stan alarmowy – mówi dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Tarnowie Wojciech Mik.
– Aktualnie poziom alarmowy Białej Tarnowskiej utrzymuje się tylko w Tuchowie. Jest on przekroczony o ok. 50 cm. Natomiast poziom ostrzegawczy jest przekroczony o 70 cm na wodowskazie w Koszycach Wielkich. Pozostałe wodowskazy pokazują, że woda znajduje się poniżej stanów ostrzegawczych. W przypadku Dunajca, poziom ostrzegawczy przekroczony był w Żabnie.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu w regionie.
Ostrzeżenie obowiązuje do środy, 1 września do godz. 8:00. Prognozowana całkowita wysokość opadów miejscami od 20 mm do 40 mm.
W związku z sytuacją pogodową, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert przed gwałtownymi wezbraniami rzek i ewentualnymi podtopieniami.





![W Gminie Łużna wzrosną opłaty za śmieci. Co z wysokością podatków? [WIDEO] 6 Mariusz Tarsa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Mariusz_Tarsa-350x250.jpg)




![Chełmiec będzie miastem? Obietnice gminy, ale też wątpliwości mieszkańców [ZDJĘCIA] 11 chelmiec miastem](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/chelmiec_miastem-120x86.jpg)



