Powodem tymczasowego wyłączenia zadaszonego boiska jest wymiana sztucznej murawy.
– Jest to konieczne również ze względów bezpieczeństwa, bo nawierzchnia nie spełniała już żadnych wymogów – tłumaczy dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Arkadiusz Marszałek.
– To boisko było wykonane na początku lat 2000 roku, więc bardzo długo było eksploatowane i dość intensywnie zarówno przez osoby fizyczne, jak i przez zorganizowane grupy. Były tam rozgrywane również turnieje i niestety trawa już po prostu wytarła się i nie spełniała żadnych wymogów dla bezpieczeństwa osób grających, dlatego nowa nawierzchnia będzie skutkować tym, że będzie bezpieczniej i przyjemniej.
Wymiana nawierzchni boiska ma potrwać do końca sierpnia.



![Były tańce, śpiew i pokaz mody - seniorzy z Wojnicza pokazują, jak się bawić [ZDJĘCIA] 4 IMG 1335](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_1335-350x250.jpg)
![Czy młodzi czytają Pismo święte? ‘Rusz duszę ze Słowem’ [ZDJĘCIA] 5 IMG 1215](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_1215-350x250.jpg)









