– Przebieg kolejnej fali pandemii będzie zależał od nas samych – powiedział poseł PiS Wiesław Krajewski. W programie Słowo za Słowo zachęcał do szczepień.
Podkreślił, że tylko zaszczepienie większości populacji, da szansę na powrót do normalności oraz pomoże uniknąć kolejnego lockdownu.
– Już mieliśmy trzy razy wprowadzane restrykcje, gdzie zostało ograniczone nasze życie rodzinne, społeczne i zawodowe. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale żeby do tego nie doszło musimy się szczepić. Okazuje się, że szczepionek jest więcej niż chętnych do szczepienia. Zachęcam wszystkich do tego żeby się szczepić, bo to nam daje gwarancję, że – po pierwsze – będziemy odporni na tę okropną zarazę i to gwarantuje nam bezpieczeństwo zdrowotne i życia, a jednocześnie będziemy chronić naszych najbliższych.
Do tej pory w Polsce wykonano ponad 33 miliony szczepień. W pełni zaszczepionych jest prawie 17 milionów osób.
Według specjalistów odporność populacyjną daje zaszczepienie około 80 procent całego społeczeństwa.
W Tarnowie wskaźnik szczepień wynosi około 42 procent.

![Ulice zamykane bez uprzedzenia? Sprawdzamy co zaskoczyło kierowców w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 2 kopernika NS 2 scaled e1764341460797](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kopernika_NS-2-scaled-e1764341460797-350x250.jpg)

![Ks. Krzysztof Czech: Cisza Adwentu jest nam potrzebna do właściwego spotkania z Panem Bogiem [WIDEO] 4 Ks.Krzysztof Czech](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ks.Krzysztof_Czech-350x250.jpg)





![Ulice zamykane bez uprzedzenia? Sprawdzamy co zaskoczyło kierowców w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 10 kopernika NS 2 scaled e1764341460797](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kopernika_NS-2-scaled-e1764341460797-120x86.jpg)




