Dąbrowa Tarnowska: Powiśle nie zawiodło – tłumy na X Spotkaniach Kultur [ZDJĘCIA]

 


Zespoły ludowe i młodzieżowe wystąpiły podczas dziesiątego Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej. Goście imprezy bawili się również przy dźwiękach muzyki zespołu „The Backwards” oraz gwiazdy wieczoru Kamila Bednarka.

Na jego występ przybyły tłumy fanów, nie tylko z Powiśla, ale z całej Polski. -Przyjechaliśmy z okolic Jarosławia. To już cztery lata jak jeździmy na koncerty naszego idola. Każdy z nich ma coś w sobie wyjątkowego, inny klimat i piosenki. Nas urzekł cały zespół i jego podejście do swoich fanów – dodają.

Wcześniej wystąpił słowacki zespół „The Backwards” prezentujący muzykę legendarnej czwórki z Liverpoolu – „The Beatles”. -Mamy oryginalne stroje, instrumenty a nasz śpiew przypomina legendarny zespół – mówi Dalibor Stroncer „Lenon”. -Ta muzyka porywa tysiące fanów, lubiących klasyczne granie nut „Beatles’ów”. Jeździmy po całym świecie i zawitaliśmy do Dąbrowy Tarnowskiej z czego się bardzo cieszymy.

Kamil Bednarek podczas koncertu zaprezentował swoje największe przeboje. Jak mówi artysta fani nie zawiedli i dobrze się bawili. -Na moim występie było dużo ludzi, fajny klimat i sama pogoda jak na zamówienie. Występujemy teraz bardzo dużo, a w międzyczasie pracujemy nad nową płyta „Talizman”. Pracy jest dużo, ale nie brakuje nam siły by być i w studio i na scenie – dodaje artysta.

Nie zabrakło atrakcji dla młodych. Odbył się również konkurs „Kwadrans z radiem RDN Małopolska” podczas którego można było wygrać liczne nagrody.

Posłuchaj uczestników koncertu

Posłuchaj Dalibora Stroncera

Posłuchaj Kamila Bednarka

Grzegorz Golec