Butelki, worki, a nawet rury PCV – tego typu odpady leżą tuż obok torów kolejowych.
Sprawę do radia RDN Małopolska zgłosili słuchacze. Jak mówią, jest to częste miejsce spacerów z psami, czy uprawiania sportu. Jednak zalegające tam od dłuższego czasu śmieci utrudniają rekreację i zniechęcają do odwiedzania tego miejsca.
Jak się okazuje teren, na którym zlokalizowane jest dzikie wysypisko należy do PKP.
– Postaramy się jak najszybciej usunąć problem – zapewnia w rozmowie z RDN rzecznik prasowy małopolskiego PKP Dorota Szalacha.
– Pojawiające się odpady przy ulicy Rzecznej w Tarnowie przy torach kolejowych będą usunięte jeszcze w tym tygodniu. W wielu miejscach na terenach kolejowych pojawiają się liczne odpady komunalne i są one usuwane przez pracowników PKP Polskich Linii Kolejowych w ramach dodatkowych czynności.
Za zaśmiecanie miejsc publicznych grozi w Polsce kara do 500 zł.




![To koniec ery asfaltowych boisk w gminie Krynica-Zdrój [ZDJĘCIA] 5 fot. Piotr Ryba](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/boiska_krynica_zdroj-350x250.jpg)

![Powstaną dwie nowe sale gimnastyczne. Wójt: Dzieci z tych miejscowości były do tej pory wykluczone [WIZUALIZACJA] 7 wizualizacja Rdziostów i Krasne Potockie, źródło: Urząd Gminy Chełmiec](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/sale_gmina_chelmiec-350x250.jpg)







