Narciarze i snowbordziści mogą od dziś (30.01) zjeżdżać w tym miejscu, jeśli wezmą udział w programie szkoleniowym zajęć edukacyjno-sportowych. Jak można przeczytać na stronie stacji Kasina Ski, zajęcia prowadzone będą codziennie, a stok pozostaję zamknięty dla osób nie biorących w nich udziału.
Przypomnijmy, że w tym tygodniu minister zdrowia poinformował w trakcie konferencji prasowej, że aż do 14 lutego trwać będzie tzw. etap odpowiedzialności. Oznacza to, że wciąż zamknięte pozostają hotele, restauracje czy szkoły dla uczniów od czwartej klasy w górę. Także stoki narciarskie powinny być zamknięte, co spotkało się z dużym niezrozumieniem branży turystycznej, która w ostatnich miesiącach osiąga ogromne straty. Mimo przedłużających się obostrzeń część stacji znajduję sposób na otwarcie biznesu.
Kolejnym stokiem w powiecie limanowskim, po wyciągu w Koninkach, jest stacja Kasina Ski. Na stok trzeba przyjechać z wypełnionym oświadczeniem i po zapoznaniu się z regulaminem zajęć.
Jak czytamy w jego treści – po wykupieniu szkolenia i złożeniu oświadczenia uczestnik przystąpi do zajęć grupowych prowadzonych przez instruktora, zgodnie z ich autorskim programem zajęć z dostosowaniem ich przebiegu i skali trudności do umiejętności i stopnia zaawansowania każdego z uczestników.
– W trakcie zajęć instruktor oprócz demonstrowania ćwiczeń szkoleniowych, udzielania rad i wskazówek, będzie pozostawał do dyspozycji uczestników, którzy mogą przez cały okres trwania zajęć poprosić o indywidualną konsultację i ocenę czynionych postępów sportowych w jeździe na nartach i snowboardzie – z wyłączeniem zakresu zajęć indywidualnych doszkalających – czytamy dalej.
Zajęcia mają się odbywać codziennie od 30 stycznia: w soboty i niedzielę od 8.00 do 22.00, a w tygodniu od 9.00 do 22.00. W tym czasie przewidziano też przerwę od 16.00 do 18.00.




![Wielki sukces piłkarek Starówki Nowy Sącz. Wygrały na stadionie narodowym! [WIDEO] 5 fot. zorlikanastadion.pl](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/starowka_ns_z_orlikanastadionpl-350x250.jpg)


![Tragedia w powiecie limanowskim. Pożar i śmierć kobiety [ZDJĘCIA] 8 fot. OSP Łososina Górna](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/pozar_krosna_osp_lososina-350x250.jpg)
![Sportowcy z Wojnarowej doczekają się nowego stadionu. Ruszyła budowa [ZDJĘCIA] 9 wojnarowa boisko budowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wojnarowa_boisko_budowa-350x250.jpg)



![Wychowanie patriotyczne wśród młodzieży. Jak o nie zadbać? [ROZMOWA] 13 szczerkowski miroslaw](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/szczerkowski_miroslaw-120x86.jpg)

