Wszystkich Swietych z lacinskiego Sollemnitas Omnium Sanctorum to uroczystosc ku czci wszystkich chrzescijan, którzy osiagneli stan zbawienia i przebywaja w niebie przypadajaca corocznie na dzien 1 listopada, tresciowo polaczona z nastepujacym po niej obchodem liturgicznym Dnia Zadusznego. W Kosciele Katolickim jest wyrazem wiary w obcowanie swietych i powszechne powolanie do swietosci.
W swieto Wszystkich Swietych, a takze w nastepnego dnia (Dzien Zaduszny, 2 listopada) Polacy odwiedzaja cmentarze, aby ozdobic groby swoich bliskich kwiatami i zapalic znicze. Dzien Zaduszny, zwany tez Zaduszkami to dzien modlitw za wszystkich wiernych zmarlych.
Bedziemy dzis przypominac o wymowie tego swieta zachecajac do udzialu w radiowych wypominkach.






![Nowy wiadukt nad Węgierską gotowy. Jedni się cieszą, inni obawiają dużej liczby pociągów i ciężarówek [ZDJĘCIA, WIDEO] 7 wegierska 4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wegierska-4-350x250.jpg)






