W Amsterdamie odbyły się Mistrzostwa Świata GAMMA 2021 – jednej z wiodących federacji zrzeszających amatorów MMA z 86 federacji narodowych.
Świetnie zaprezentował się pochodzący z Borzęcina Patryk Rogóż, który zdobył srebrny medal w kategorii 93kg!
Wicemistrz świata powiedział dla Radia RDN Małopolska, że jest bardzo dumny z osiągniętego wyniku, a możliwość reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej to ogromna nobilitacja.
– Reprezentowanie swojego kraju na arenie międzynarodowej i to jeszcze na takiej imprezie jak mistrzostwa świata to chyba najlepsze uczucie jakie może towarzyszyć sportowcowi. Towarzyszy temu wiele emocji i duma narodowa. Pracowałem na to całe sportowe życie, czyli od 14 roku życia. Jak widać po latach efekty są widoczne co mnie bardzo cieszy i napawa dumą. Będę jechał na Mistrzostwa Europy do Gruzji we wrześniu i tam będę się chciał pokazać z jeszcze lepszej strony.
Patryk Rogóż na co dzień mieszka i trenuje w Krakowie.
Najbliższy występ wicemistrza świata to zawodowy pojedynek na gali w Grajewie 6 maja.






![Gorące przywitanie mistrzyń cheerleadingu w Nowym Sączu [WIDEO] 7 cheerleadarki](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/cheerleadarki-350x250.jpg)




![Przetarg na basen, modernizacje dróg i budowa oczyszczalni. Gmina Grybów chce w nowym roku wydać na inwestycje ponad 46 mln złotych [WIDEO] 12 Migacz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Migacz-120x86.jpg)


