niedziela, 27 lipca 2025
TARNÓW +48 14 627 50 50  NOWY SĄCZ +48 18 449 06 00 

103,6 FM | 101,2 FM | 88,3 FM | 105,1 FM

  • STRONA GŁÓWNA
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
    • GALERIE
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • PATRONATY
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
    • KONTAKT
  • WSPARCIE
Brak
View All Result
POSŁUCHAJ
RDN
  • STRONA GŁÓWNA
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
    • GALERIE
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • PATRONATY
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
    • KONTAKT
  • WSPARCIE
SŁUCHAJ
RDN

Bruk-Bet pokonuje Cracovię! Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie

Wydawcaautor / źródło: Wydawca
2022/03/01 - 07:07
- SPORT
A A
mecz Easy Resize.com 2
Udostępnij na FacebookUdostępnij na TwitterEmail

W spotkaniu zamykającym 23. kolejkę PKO Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrała z Cracovią 2:1. Bramki dla niecieczan zdobywał Muris Mesanovic.

Mecz z „Pasami” był dla piłkarzy z Niecieczy kolejnym ważnym etapem w walce o utrzymanie. Niełatwym, bo rywal znajdował się na 7. miejscu w ligowej tabeli z aż 15. punktami przewagi nad okupującymi dół tabeli „Słoniami”. Co więcej, Cracovia nie poniosła porażki od czterech spotkań, co tym bardziej stawiało ją w roli faworyta.

Pierwszą groźną sytuację w polu karnym stworzyli sobie gospodarze. W 9. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Pelle van Amersfort, ale czujnością w polu karnym wykazał się Mateusz Grzybek, wybijając piłkę na rzut rożny.

Cracovia bazowała na grze z kontry. Próby wyprowadzenia piłki z własnego pola karnego kończyły się najczęściej stratami bądź przechwytami obrońców Bruk-Betu.

W 30. minucie bramce Pavlyuchenki próbował zagrozić van Amersfort, ale jego strzał był niecelny. Obu zespołom wyraźnie brakowało zgrania i dynamiki, choć optyczną przewagę mieli gospodarze.

W 37. minucie bardzo blisko strzelenia gola były „Pasy”. Po kombinacyjnej akcji Rakoczego i Rasmussena, Rapa uderzył tuż obok słupka. Bardzo szybko odpowiedzieli goście. W 39. minucie po dośrodkowaniu Adama Radwańskiego, Muris Mesanovic głową skierował piłkę do siatki i dał Bruk-Betowi prowadzenie.

Chwilę później mogło być już 2:0 dla niecieczan, ale sędzia odgwizdał spalonego. Jak się jednak okazało, po analizie VAR gol został uznany. Na listę strzelców ponownie wpisał się Bośniak.

Do momentu strzelenia pierwszego gola, oglądaliśmy typowy mecz walki. Niewiele było boiskowej jakości, sypały się za to żółte kartki. „Słonie” nie grały efektownie, ale w kluczowych momentach potrafiły wykazać się skutecznością.

W drugą część meczu lepiej weszli gospodarze. W 47. minucie głową strzelał van Amersfoort, ale w tej sytuacji doskonałą interwencją popisał się Pavlyuchenka. Minutę później golkiperowi z Niecieczy nie udało się już powstrzymać rywali. Bramkę kontaktową zdobył Florian Loshaj, który świetnie wykorzystał podanie z lewej strony od Jewhenia Konoplianki.

Bardzo dobre zawody, podobnie jak w spotkaniu przeciwko Legii Warszawa, rozgrywał bramkarz „Słoni”. W 57. minucie po raz kolejny skutecznie interweniował po mocnym strzale Michała Rakoczego z wysokości pola karnego.

Po dynamicznym początku, tempo meczu nieco się zmniejszyło, gra toczyła się głównie w środkowej części boiska.

W końcowych minutach obie ekipy nieco się ożywiły. W 79. minucie zza szesnastki nad poprzeczką uderzył Michal Hubinek. Trzy minuty później ponownie groźny okazał się van Amersfoort, po strzale którego piłka minęła słupek bramkarza gości.

Cracovia do ostatnich sekund walczyła o uratowanie wyniku, ale Bruk-Bet zdołał odeprzeć ataki rywali, wywożąc po raz pierwszy w tym sezonie trzy punkty z wyjazdu. Dzięki ambitnej i skutecznej postawie, piłkarze Radoslava Latala zmniejszyli dystans do przedostatniej w tabeli Wisły Kraków do trzech punktów. Do bezpiecznego miejsca strata wynosi obecnie pięć punktów. Teraz przed „Słoniami” dwa domowe spotkania. Pierwsze już za tydzień w sobotę z Wartą Poznań.

Cracovia – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (0:2)

0:1 – Muris Mesanović 39′

0:2 – Muris Mesanović 42′

1:2 – Florian Loshaj 48′

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Pavel Pavlyuchenka – Mateusz Grzybek, Wiktor Biedrzycki, Artem Putiwcew, Matej Hybs – Dawid Kocyła (64. Bartłomiej Kukułowicz), Piotr Wlazło, Adam Radwański (64. Maciej Ambrosiewicz), Michal Hubinek(89. Nemanja Tekijaski), Marcin Grabowski – Muris Mesanovic (77. Kacper Śpiewak)

Cracovia: Karol Niemczycki – Cornel Rapa (81′ Filip Balaj), Matej Rodin, David Jablonsky (46′ Jewhen Konoplianka) – Michal Siplak, Otar Kakabadze, Mathias Rasmussen, Michał Rakoczy (81′ Karol Knap) – Sergiu Hanca, Jakub Myszor (46′ Florian Loshaj) – Pelle van Amersfoort.

Żółte kartki: Jablonsky – Radwański, Grabowski, Putiwcew, Kukułowicz

Sędzia: Tomasz Wajda

 

Tagi: TarnówMałopolskaBruk-Bet TermalicaPKO BP Ekstraklasa
Poprzedni

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości odbędą się również w Nowym Sączu

Następny

Diecezja ma już przygotowane miejsca dla uchodźców

ZOBACZ RÓWNIEŻ

fot. Adrian Maraś, sandecja.pl
AKTUALNOŚCI

Mocne wejście Sandecji w II ligę. Podbeskidzie pokonane w Bielsku-Białej

25 lipca 2025
fot. sandecja.pl
SPORT

Od juniora do piłkarza pierwszego zespołu. Bartosz Gurba w kadrze Sandecji Nowy Sącz

25 lipca 2025
fot. sandecja.pl Adrian Maraś
SPORT

Nowy kontrakt podpisany. Jakub Wilczyński zostaje w Sandecji Nowy Sącz

25 lipca 2025
bf glowne
AKTUALNOŚCI

W brzeskim basenie znów można pływać

25 lipca 2025
fot. fb: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach
AKTUALNOŚCI

Przyszkolne boisko w Ryglicach do kompletnego remontu. Powiat tarnowski rozpoczyna procedurę przetargową

25 lipca 2025
sandecja kibice
AKTUALNOŚCI

Sandecja Nowy Sącz rusza na podbój II ligi. Kibice spotkali się z drużyną [ZDJĘCIA]

24 lipca 2025
fot. ULKS Korzenna
AKTUALNOŚCI

Tragiczny wypadek we Włoszech. Nie żyje Jan Kantor, piłkarz ULKS-u Korzenna

24 lipca 2025
kol ksskotarek
RELIGIA

Tenisista w sutannie – ks. Bogusław Skotarek mistrzem świata w tenisie wśród księży

24 lipca 2025

NAJNOWSZE

b IMG 1389

W Zabawie rozpoczyna się XVI Miasteczko Modlitewne

16:04

W Zabawie i Wał-Rudzie upamiętniono bohaterów akcji Most III

16:04

Jest dach, wkrótce będą ocieplone ściany. W Witowicach Dolnych powstaje sala gimnastyczna [ZDJĘCIA]

11:11

Tarnowski 'Słoneczny Stok’ rośnie w oczach. Pierwsi najemcy wprowadzą się jeszcze w tym roku

09:09

Docenić rolę seniorów. V Dzień Dziadków i Osób Starszych

09:09

Wielki finał i czas pożegnań na Święcie Dzieci Gór [ZDJĘCIA,WIDEO]

08:08

Problemy z suszą. Gmina Łukowica buduje studnie i wykonuje odwierty, by znaleźć wodę

06:06

32. Święto Dzieci Gór – Koncert Finałowy [26.07.2025]

22:10

Kino plenerowe radia RDN gościło w gminie Bochnia

21:09

Deszcz nie odstraszył amatorów wikliny – w Ispie odbyły się warsztaty

18:06

NIE PRZEGAP

dfdfd

Cezik z ‘Nutkosferą’ w Tarnowie – są jeszcze bilety na koncert

12 lipca 2025
s455354

Spektakl z Danielem Olbrychskim dla hospicjum Via Spei

11 lipca 2025
fot. freepik.com

Dodatkowe 357 złotych dla seniorów. W Małopolsce już ponad 33 tysiące osób otrzymało rentę wdowią

16 lipca 2025
RADIO KATOLICKIE
UN PAPIESKI
UNS
AKCJA KATOLICKA
BIBLOS
KULTURA TARNÓW
SRK
CARITAS
KANA
ITER
Małopolska
AKADEMIA TARNOWSKA

RDN MAŁOPOLSKA

ul. gen. Józefa Bema 14
33 - 100 Tarnów
tel.: +48 14 627 50 50
e-mail: info@rdn.pl

RDN NOWY SĄCZ

pl. Kolegiacki 4
33 - 300 Nowy Sącz
tel.: +48 18 449 06 00
e-mail: sacz@rdn.pl

AKTUALNOŚCI
RELIGIA
SPORT
KULTURA
GALERIE
PATRONATY
WSPARCIE

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. RDN. 2024.

Brak
View All Result
  • Radio RDN
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • GALERIE
  • PATRONATY
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
  • KONTAKT
  • WSPARCIE

© 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. RDN.

Ta strona korzysta z plików cookie. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Polityka prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • Odcienie szarościOdcienie szarości
  • Wysoki kontrastWysoki kontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj