Zagadki związane z miejscami, ale także legendami i ciekawostkami przyrodniczymi – z takimi zadaniami będzie się musiał zmierzyć ten, kto zechce zagrać w grę 'Geniallne miejsce Tarnów’.
Wymyśliły ją i opracowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowie, zajmując tym samym drugie miejsce w Małopolsce w ogólnopolskim konkursie 'Geniallne Miejsca’, zorganizowanym przez Sekcję Informatyki Szkolnej przy Polskim Towarzystwie Informatycznym.
Milena Gawłowicz, Hanna Wojciechowska, Dominika Smoleń, Kamila Iwaniec i Alicja Cholewa cieszą się sukcesem, ale skromnie zaznaczają, że aplikacja, którą wykorzystały, tworząc swój projekt, nie jest trudna w użyciu, a wymyślanie escape roomu o Tarnowie było dla nich świetną zabawą.
– Nie trzeba mieć jakichś wybitnych umiejętności, ponieważ korzystałyśmy z różnych samouczków z Internetu, które nauczały, jak coś zrobić. – Już wcześniej miałyśmy do czynienia z programem Genially, wykonywałyśmy rożne prezentacja, natomiast jeszcze nigdy nie stworzyłyśmy escape roomu i bardzo nam się podoba ta forma zabawy, więc postanowiłyśmy zrobić taki własny escape room o Tarnowie i bardzo nam się spodobało. Bo ten program Genially ma wiele różnych ciekawych funkcji, mogłyśmy się nauczyć nowych rzeczy i jest to bardzo fajna zabawa.
Opiekunka uczennic, nauczycielka informatyki w SP 8 Anna Schab, podkreśla, że przygotowując escape room, młode pasjonatki informatyki musiały wykazać się nie tylko umiejętnościami technicznymi, ale także wiedzą o swoim mieście.
– Celem konkursu było przygotowanie gry terenowej bądź escape roomu z wykorzystaniem aplikacji Genially. Realizując to zadanie związane z konkursem, należało opowiedzieć ciekawą historię o naszym terenie. Dziewczyny w swojej pracy wykorzystały nie tylko ważne informacje na temat Tarnowa, ale również legendy związane z naszym miastem, ciekawe miejsca, ciekawe postaci historyczne, ale również znalazły tutaj miejsca przyrodnicze. Tak, że jest tutaj dużo elementów.
W konkursie została wyróżniona jeszcze inna praca uczennic 'ósemki’. To także wykonana w aplikacji Genially gra 'Spacerem po Tarnowie’.
Wirtualny escape room można znaleźć tym linkiem: (KLIKNIJ TUTAJ).
'Spacerem po Tarnowie’ znajduje się pod tym adresem: (KLIKNIJ TUTAJ).


![Żywe szopki na Sądecczyźnie. Można je odwiedzać również po świętach [ZDJĘCIA] 3 fot. Parafia Biegonice](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/zywa_szopka_biegonice_2025-350x250.jpg)





![Kobieta przygnieciona przez drzewo w powiecie tarnowskim. W akcji ratunkowej uczestniczyły służby z dwóch powiatów [AKTUALIZACJA] 9 fot. fb. Brzesko112.pl - Brzeski Portal Ratowniczy](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/603823192_1393408048817636_1955251625558264113_n-350x250.jpg)

![Rodzice, dzieci i rodziny zastępcze mogą szukać tu wsparcia. Ruszyła nowa poradnia [ZDJĘCIA] 11 poradnia fundacja rozwoju regionow](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/poradnia_fundacja_rozwoju_regionow-120x86.jpg)



