Skatepark i pumptrack przy Podegrodzkiej w Starym Sączu mają być już gotowe w wakacje – informuje burmistrz Jacek Lelek. Umowa na około 1,3 miliona złotych została podpisana w styczniu, a władze miasta zapewniają, że prace idą w dobrym tempie. To miejsce powstaje z myślą głównie o młodzieży.
– Będzie tu skatepark i dwa tory pumptrack. Jest to inwestycja długo wyczekiwana przez młodzież, która prosiła o takie miejsce od lat – dodaje Jacek Lelek.
Skatepark i pumptrack powstają w pobliżu nowych bloków przy ul. Podegrodzkiej. Planuje się też budowę ścieżki rowerowej prowadzącej w to miejsce. Atrakcje dla młodzieży są finansowane w stu procentach z tzw. tarczy górskiej dla samorządów.





![Były tańce, śpiew i pokaz mody - seniorzy z Wojnicza pokazują, jak się bawić [ZDJĘCIA] 6 IMG 1335](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_1335-350x250.jpg)
![Czy młodzi czytają Pismo święte? ‘Rusz duszę ze Słowem’ [ZDJĘCIA] 7 IMG 1215](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_1215-350x250.jpg)







