– Nie wnikamy w życie osobiste mieszkańców, ale nie chcemy by mniejszość nakazywała nam jak mamy żyć – mówi Radiu RDN Małopolska starosta tarnowski Roman Łucarz. Na sesji rady powiatu tarnowskiego została przegłosowana uchwała w sprawie wniesienia do Naczelnego Sądu Administracyjnego skargi kasacyjnej dotyczącej rezolucji LGBT podjętej przez powiat w 2019 roku, a którą unieważnił Wojewódzki Sąd Administracyjny.
Roman Łucarz podkreśla, że był zaskoczony postawą niektórych radnych, którzy nie opowiedzieli się jednoznacznie za podstawowymi wartościami.
– Powiem szczerze, że byłem bardzo rozczarowany postawą niektórych radnych. Wydawało mi się, że jako radni powiatu tarnowskiego wszyscy wyznajemy te wartości chrześcijańskie i wszyscy mocno stoimy za wiarą i tradycją. Za złożeniem skargi kasacyjnej głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości, natomiast, no niestety radni z klubów opozycyjnych byli przeciwni. Nikogo nie piętnowaliśmy w tej rezolucji. Broniliśmy tego co dla nas najważniejsze i nie chcieliśmy by 2% społeczeństwa narzucało nam co mamy robić i co mamy myśleć. Dlatego to był nasz sprzeciw i pokazanie przy czym i przy kim mocno stoimy.
Ostatecznie, 18 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, 11 było przeciw.



![To nie będą łatwe dni dla kierowców w Limanowej i w Mordarce [OBJAZDY] 4 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mordarka_pkp_plk-350x250.jpg)




![Wypadek w Woli Rzędzińskiej. Starszy mężczyzna był reanimowany [AKTUALIZACJA] 9 zdj. ilustracyjne, archiwum RDN](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-zdjecie-scaled-1-350x250.jpg)


![Zwołują nadzwyczajna sesję w sprawie... drogi. Wójt: To krótki, ale strategiczny odcinek [WIDEO] 12 pawel ptaszek001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2024/01/pawel_ptaszek001-120x86.jpg)
![Góra Łyżka ma niesamowitą historię. Naukowcy odkrywają jej tajemnice [ZDJĘCIA] 13 konferencja lyzka](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/konferencja_lyzka-120x86.jpg)

