Ponad 15,5 miliona złotych na rozbudowę ul. Jana Pawła II w Nowym Sączu. Dotacja pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Oprócz rozbudowy i remontu tej ulicy powstanie też łącznik z ul. Smolika i 29 Listopada.
Roboty mają ruszyć jeszcze w tym roku.
– Będzie to między innymi nowa droga o długości 500 metrów. Powstanie też ścieżka rowerowa, która połączy się z tą przy ul. 29 Listopada. Przygotowujemy się już do przetargu i mamy przygotowaną dokumentację – mówi Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza.
Przy Jana Pawła II powstaną też chodniki i ronda – między innymi tzw. biszkoptowe u styku Zielonej, Wyspiańskiego i Jana Pawła II.


![Brama Miasta ma być nową wizytówką Nowego Sącza. Co na to mieszkańcy? [ZDJĘCIA] 3 wizualizacja](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/1-350x250.jpg)

![Przetarg na basen, modernizacje dróg i budowa oczyszczalni. Gmina Grybów chce w nowym roku wydać na inwestycje ponad 46 mln złotych [WIDEO] 5 Migacz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Migacz-350x250.jpg)









