Jaki był Edward Gierek i co nim kierowało w podejmowaniu decyzji ważnych dla Polski? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszym filmie pochodzącego z Nowego Sącza Michała Węgrzyna. Ogólnopolska premiera już w piątek (21.01).
– Chcieliśmy dotrzeć do wnętrza słynnego przywódcy z czasów komunistycznych – podkreślił reżyser w rozmowie z radiem RDN Nowy Sącz. – To próba zastanowienia się nad tym, czemu podejmował takie, a nie inne decyzje, co nim kierowało, jakich wyborów mógł dokonywać. Wiemy, że jako polityk stał między światem wschodem i zachodu, który dobierał się już w tych czasach do Polski – dodał Michał Węgrzyn.
W piątek w nowosądeckim kinie Sokół odbędzie się premierowy pokaz specjalny filmu o Edwardzie Gierku. Radio RDN Nowy Sącz patronuje wydarzeniu. Będzie to też okazja do spotkania z reżyserem Michałem Węgrzynem.
Posłuchaj rozmowy z Michałem Węgrzynem.



![50-lecie Karczmy u Walusia w Krościenku nad Dunajcem [ARTYKUŁ SPONSOROWANY] 4 karczma u walusia](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/karczma_u_walusia-350x250.jpg)
![Tragedia w Ropie. Nie żyje 80-letnia kobieta, która miała zostać postrzelona [ZDJĘCIA] 5 fot. halogorlice.info](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/postrzelenie_ropa5-350x250.jpg)
![Gorące przywitanie mistrzyń cheerleadingu w Nowym Sączu [WIDEO] 6 cheerleadarki](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/cheerleadarki-350x250.jpg)








