Dziś (8.04) kolorowe jajka seniorzy wieszali na Placu Sobieskiego i na skwerze ojca Kokocińskiego.
W rozmowie z Radiem RDN Małopolska osoby zaangażowane w ozdabianie drzew kolorowymi pisankami, chwalą tą inicjatywę.
– Jest to świetna inicjatywa, ponieważ nasze miasto staje się piękniejsze i uroczyste, nie wiem, czy w jakimkolwiek mieście są takie tradycje, u nas trwa to od ok 6-7 lat. W czasie Wielkanocy ludzie przychodzą, robią sobie zdjęcia pod drzewkami. Z resztą te pisanki są tak piękne, tak wypracowane i dekoracyjne, że to będzie stanowiło piękną pamiątkę na wiele lat. – Mieszkańcy zobaczą, że zbliża się Wielkanoc. Wieszałem już jajka na ul. Wałowej, wieszałem koło Szczepanika, tutaj w ubiegłym roku też wieszaliśmy. – Coś innego, odświętnie będzie wyglądać miasto w tę Wielką Noc.
W środę pisanki będą wieszać przedszkolaki pod opieką dorosłych. Dzieci od południa będą dekorować drzewka na ul. Wałowej.




!["Kościół ma święte prawo mieszać się do polityki". O zasadach nienaruszalnych na Uniwersytecie Nauczania Społecznego Jana Pawła II [ZDJĘCIA] 5 WYKLAD](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/WYKLAD-350x250.jpg)
![To będzie nowa jakość jazdy pociągiem między Tymbarkiem i Limanową. Jest wykonawca odcinka linii 104 [ZDJĘCIA] 6 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/limanowa_tymbark_pkp_plk-350x250.webp)


![Ktoś zauważył samochód w stawie. Nietypowa akcja strażaków [ZDJĘCIA] 9 fot. OSP Stary Sącz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/mostki_staw_samochod_osp_stary_sacz-350x250.jpg)





