Jak informowaliśmy, obiekt, który został kupiony przez Grupę Arche ma zostać przekształcony w hotel z częścią konferencyjno-gastronomiczną.
Budowa ma ruszyć w wakacje, a pierwsze rezerwacje możliwe będą w 2027 roku.
Nie wszystko zostanie zburzone – część zabytkowa, która przetrwała pożary i czas, zostanie zachowana. Do niej Arche dobuduje nowe skrzydła. W sumie powstanie 170 pokoi: 28 w starej części i 142 w nowej. Do tego ok. 1600 m² przestrzeni usługowej, która ma służyć jako zaplecze pod wydarzenia, konferencje, spotkania kulturalne i gastronomię.
– Będziemy otwarci na duże wydarzenia z branży eventowej, będziemy organizowali spotkania kulturalne, rozrywkowe dla wszystkich grup wiekowych. Ponadto hotelowa restauracja będzie dostępna dla gości lokalnych, mieszkańców czy turystów
– informuje Magdalena Sidorowicz dyrektor sprzedaży i marketingu Arche SA.
Obiekt wpisany jest już dziś na trasę turystyczną 'Śladami tarnowskich Żydów’, a Arche zapowiada, że przeszłość miejsca nie zostanie pominięta. Trwają rozmowy z Elizabeth Szancer – prawnuczką dawnego właściciela, związaną z nowojorskim środowiskiem muzealnym. Ma pomóc przy tworzeniu stałej wystawy o losach rodziny i lokalnej diaspory żydowskiej.






![Nowy Sącz: Wypadek na ul. Nawojowskiej. Są ranni [ZDJĘCIA] 7 fot. Bartłomiej/Regionalny Reporter na Facebooku](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/wypadek_nawojowska_regionalny_reporter-1-350x250.jpg)
![Likwidacja szkoły może przyspieszyć budowę nowej siedziby? Szkoła w Stadłach znów na tapecie [WIDEO] 8 Gromala Malgorzata](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/Gromala-Malgorzata-350x250.jpg)


![Łabowa: Skrzyżowanie w stronę Kamiannej będzie remontowane jeszcze ponad miesiąc [WIDEO] 11 Marta Slaby](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/Marta_Slaby-120x86.jpg)



