Tematy takie jak świadome odżywianie, sport czy higiena psychiczna, są w dzisiejszych czasach bardzo istotne i aktualne – przyznają uczniowie z Tarnowa i regionu, którzy wzięli udział w Olimpiadzie Zdrowia PCK.
Młodzi ludzie przekonują, że zdrowe nawyki mają ogromny wpływ na zapobieganie chorobom cywilizacyjnym XXI wieku, takim jak otyłość, cukrzyca czy niektóre zaburzenia psychiczne.
W Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, gdzie odbył się etap rejonowy konkursu o zdrowiu rozmawiała z nimi reporterka RDN Małopolska.
– Nauczyłam się jak zdrowo się odżywiać – Jak dbać o swoje zdrowie – Dużo o piramidzie zdrowia się dowiedziałem – Jak wszystko ułożyć w lodówce, żeby to miało sens. Bardzo mnie motywowało to, że chciałabym w przyszłości być lekarzem i pogłębić swoją wiedzę o tym, jak się odżywiać. – Żeby sprawdzić swoją wiedzę o zdrowiu, o tym ile wiem o odżywianiu – Bardzo lubię biologię i bardzo się tym interesuje. Sprawia mi przyjemność jak się uczę.
Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy z zakresu zdrowia, higieny, pierwszej pomocy oraz ochrony środowiska.
W tym roku szczególną uwagę poświęcono tematyce 'Alternatywne sposoby żywienia i sport w życiu dzieci i młodzieży’.




![Żywe szopki na Sądecczyźnie. Można je odwiedzać również po świętach [ZDJĘCIA] 5 fot. Parafia Biegonice](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/zywa_szopka_biegonice_2025-350x250.jpg)







![Zubrzyk: Zablokowana droga, wstrzymany ruch pociągów [AKTUALIZACJA] 13 droga 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/droga-1-120x86.jpeg)

