Mieszkańcy gminy Korzenna zgłosili ponad sto wniosków o odszkodowania za gradobicie. Z pomocy mogą korzystać właściciele gospodarstw, którzy zostali poszkodowani w zeszłym roku w połowie wakacji.
Każdy może dostać wsparcie w formie jednorazowego zasiłku, a jego wysokość będzie zależeć od wysokości oszacowanych szkód. W budżecie gminy Korzenna przeznaczono na ten cel 150 tysięcy złotych.
– Na uchwalenie programu osłonowego zdecydowano się w związku z tym, że nie wszyscy poszkodowani mogli liczyć na wsparcie w formie odszkodowania przyznawanego np. przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Część rolników nie otrzymała żadnego wsparcia i miała problemy ze sfinansowaniem kolejnego zasiewu
– czytamy na stronie urzędu gminy.
Wszystkie wnioski są teraz sprawdzane pod kątem ich poprawności. Rolnicy powinni otrzymać pieniądze do końca lipca.








![Pastorałka Sądecka niesie się przez Sądecczyznę w Boże Narodzenie [WIDEO] 9 pastoralka Sadecka](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2022/12/pastoralka_Sadecka-350x250.jpg)

![Świąteczna atmosfera w Galerii Żabno. Mieszkańcy tłumnie ruszyli na Jarmark Bożonarodzeniowy [20.12.2025] 11 aa IMG 5770 bb](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/aa_IMG_5770_bb-120x86.jpg)



