Ze szkolnego basenu w Wierzchosławicach wkrótce będą mogły korzystać osoby z niepełnosprawnościami i przechodzić na nim m.in. rehabilitację. Wójt Małgorzata Moskal spotkała się w tej sprawie z rodzicami tych dzieci oraz z dyrekcją szkoły, która zarządza obiektem.
Do tej pory basen, który powstał na terenie szkoły podstawowej nie był udostępniany osobom z niepełnosprawnościami, choć jego budowa w części została sfinansowana z pieniędzy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).
Wójt gminy Małgorzata Moskal zapowiedziała na antenie Radia RDN Małopolska, że wkrótce się to zmieni.
– Jest to niecka basenowa, z której w tym momencie korzystają dzieci ze wszystkich szkół na terenie gminy Wierzchosławice. Są tam dowożone gminnym autobusem. Wiadomo, że ten basen nie jest duży, ale do nauki pływania i rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych jest on wystarczający, ma też odpowiednie zabezpieczenie. To jest bardzo ważne. Te dzieci żyją wokół nas, czasem są zauważane, a czasem nie. To wsparcie jest dla nich bardzo istotne, a basen jest przecież z pieniędzy PFRON-u.
Na razie nie jest znana konkretna data, od której ta zmiana wejdzie w życie. Jednak Małgorzata Moskal zapewniła, że będzie to możliwie jak najszybciej. Dodatkowo gmina zamierza jeszcze w tym roku poprawić system uzdatniania wody na tym obiekcie.





![Pożar poddasza w Chojniku. Trwa akcja gaśnicza [AKTUALIZACJA] 6 fot. KM. PSP w Tarnowie](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/1763155660523-350x250.jpg)
!["To perła w naszym regionie". 50-lecie Małopolskiego Centrum Kultury Sokół [ZDJĘCIA] 7 sokol](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/sokol-350x250.jpg)






![Pożar poddasza w Chojniku. Trwa akcja gaśnicza [AKTUALIZACJA] 14 fot. KM. PSP w Tarnowie](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/1763155660523-120x86.jpg)


![Dyżur karetki wydłużony będzie z 16 godzin do całej doby. Wójt: To większe bezpieczeństwo dla mieszkańców [WIDEO] 17 miroslaw cichorz001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/miroslaw_cichorz001-120x86.jpg)

