Ruszyły ferie. Wraz z nimi sądecka policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na stokach narciarskich.
Jak podkreśla Justyna Basiaga z sądeckiej policji, nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów na stokach czuwać będą policyjni narciarze.
– Będą sprawdzać między innymi, czy narciarze i snowboardziści, korzystają ze stoków w bezpieczny sposób i czy trzeźwi. Będę też kontrolować, czy dzieci i młodzież do 16. roku życia szusują w kaskach ochronnych. Funkcjonariusze prewencji w rejonie stacji narciarskich będą prowadzić działania profilaktyczno-edukacyjne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.
Policyjni narciarze pojawią się m.in. na trasach narciarskich w Krynicy i Wierchomli. A ferie w ostatniej turze rozpoczynają nie tylko uczniowie z Małopolski, ale też z województw: kujawsko – pomorskiego, lubuskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Ferie potrwają do 25 lutego.



![Pokłon Trzech Króli już w przygotowaniu. Kacper, Melchior i Baltazar będą szli do Jezusa z trzech różnych stron [ZDJĘCIA] 4 poklon trzech kroli](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/poklon_trzech_kroli-350x250.jpg)










