Po raz kolejny rozsławiły Polskę i region na świecie. Cheerleaderki z Nowego Sącza i Kamienicy (Global Cheer) zdobyły we włoskiej Weronie srebrne medale mistrzostw Europy.
O swojej sportowej pasji opowiadały na antenie radia RDN Nowy Sącz.
– W tym sporcie drużynowym podnosi się ludzi do góry, mamy różne piramidy, wyrzuty, elementy akrobatyki dużo salt. Trenujemy trzy razy w tygodniu, a przed mistrzostwami co tydzień, dwa miałyśmy zgrupowania kadry narodowej
– wyjaśnia Alicja Haczek, jedna zawodniczek mistrzowskiej drużyny.
Drużyna Global Cheer liczy 24 osoby. Trenerem zespołu jest Mirosław Haczek.
To nie pierwszy sukces cheerleaderek z regionu sądeckiego i limanowskiego. W 2022 roku były już brązowymi medalistkami mistrzostw Europy i mistrzostw świata.
Zobacz wizytę Global Cheer w radiu RDN Nowy Sącz:
![Cheerleaderki z Nowego Sącza i Kamienicy ze srebrnymi medalami mistrzostw Europy [WIDEO] 1 global cheer studio 07 2023](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2023/07/global_cheer_studio_07_2023-750x536.jpg)
![Tragedia w Ropie. Nie żyje 80-letnia kobieta, która miała zostać postrzelona [ZDJĘCIA] 2 fot. halogorlice.info](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/postrzelenie_ropa5-350x250.jpg)
![Gorące przywitanie mistrzyń cheerleadingu w Nowym Sączu [WIDEO] 3 cheerleadarki](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/cheerleadarki-350x250.jpg)



![Co dalej z ceną za wodę i ścieki? Sądeckie Wodociągi pracują nad nową taryfą [WIDEO] 7 Szczecina](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Szczecina-350x250.jpg)


![Tragedia w Ropie. Nie żyje 80-letnia kobieta, która miała zostać postrzelona [ZDJĘCIA] 10 fot. halogorlice.info](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/postrzelenie_ropa5-120x86.jpg)




