Obszerne fragmenty zeznań Izaaka Izraela, mieszkańca przedwojennego Tarnowa, będzie można usłyszeć podczas performatywnego czytania na terenie Domu Emerytów. Jest to wydarzenie towarzyszące wystawie 'Zimne spojrzenie. Ostatnie zdjęcia rodzin żydowskich z getta w Tarnowie’.
Ten wstrząsający dokumentalny zapis jest przerażającym świadectwem czasu likwidacji tarnowskiego getta w czasie II wojny światowej podczas okupacji niemieckiej. Zeznania szczęśliwie ocalałego tarnowskiego Żyda zawierają mnóstwo lokalnych informacji historycznych i pokazują eksterminację ludności żydowskiej.
Czytanie odbędzie się w czwartek 22 czerwca o godz. 19.00 na terenie Domu Emerytów, Placówki Pielęgnacyjno-Opiekuńczej w Tarnowie prowadzonej przez Caritas przy ul. Starodąbrowskiej 33.
Spektakl jest częścią projektu TARNOC. Dzięki temu wydarzenie jest darmowe.





!["To perła w naszym regionie". 50-lecie Małopolskiego Centrum Kultury Sokół [ZDJĘCIA] 6 sokol](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/sokol-350x250.jpg)








